NBA: San Antonio na Floridi do pete zaporedne zmage

Miami Heat so pred domačimi gledalci izgubili s San Antoniem (101:119). Beno Udrih je dosegel 13 točk, Goran Dragić 10.

10. februar 2016 07.16
10. februar 2016 07.56
APTOPIX Spurs Heat Basketball
M. Ž.
M. Ž.

Miami - Košarkarji Miamija so na svoji zadnji tekmi pred premorom zaradi tekme vseh zvezd gostili San Antonio in doživeli drugi zaporedni poraz (101:119).

Pri San Antoniu sta izstopala LaMarcus Aldridge z 28 točkami in Kawhi Leonard s 23 točkami. Pri Miamiju je bil prvi strelec Dwyane Wade z 20 točkami, Beno Udrih jih je v 19 minutah dosegel 13 (za dve 5-7, prosti meti 3-3), Goran Dragić pa v 31 minutah le 10 (za dve 5-9, prosti meti 0-2), 6 podaj in 4 izgubljene žoge.

Gostitelji so imeli v prvi četrtini več od igre in po zaslugi Wadea (6 točk) in Dragića (4 točke in 4 podaje) na odmor odšli s prednostjo štirih točk (24:20).

San Antonio je bil v drugi četrtini vseskozi tik za Miamijem in po šestih minutah rezultat obrnil v svojo korist (40:39), četrtino pa zaključil z delnim izidom 8:2 in ob polčasu vodil za sedem (54:47). Ostroge so v tretji četrtini dvignile nivo svoje igre, začele povečevati prednost in slabi dve minuti pred koncem vodile za 15 (80:65), pred zadnjo četrtino pa so imele še deset točk zaloge (85:75).

Ostroge so tekmo odločile v prvih šestih minutah zadnje četrtine. Pri izidu 87:80 je Patty Mills zadel trojko in izsilil prekršek Bena Udriha, nato zadel še prosti met, ob katerem je domači center Hassan Whiteside udaril Bobana Marjanovića in bil izključen. Srbski center je bil uspešen s črte prostih metov, nato pa je v naslednjem napadu zadel še Kawhi Leonard in San Antonio je pobegnil na 14 točk (94:80).

»San Antonio je bil fantastičen v drugem polčasu in prikazal povsem drugačen nivo igre, od katerega smo mi zaenkrat še oddaljeni. A to ne pomeni, da se stvari ne morejo spremeniti, ko se vrnemo s premora,« je povedal trener Miamija Erik Spoelstra.

Miami je z 29 zmagami in 24 porazi na petem mestu vzhodne konference, pred njim so Atlanta (30-24), Boston (31-23), Toronto (35-16) in Cleveland (37-14).

Golden State do 42. zaporedne domače zmage

Najboljše moštvo lige, Golden State Warriors, je na domačem igrišču premagalo Houston Rockets s 123:10 in vknjižili že 42. zaporedno domačo zmago. Bojevniki so le še dve zmagi oddaljeni od rekorda Chicaga, ki je med 30. marcom 1995 in 4. aprilom 1996 nanizal kar 44 zaporednih domačih zmag.

Golden State je tekmo začel fantastično in prvo četrtino dobil za petnajst točk (42:27), Houston pa se je hitro pobral in po zaslugi odlične druge četrtine ob polčasu zaostajal le za tri (66:69).

Moštvi sta bili po treh četrtinah izenačeni na 93:93, nato pa so gostitelji zadnji del začeli z delnim izidom 15:3 in zlomili odpor Houstona.

Pri domačih je bil prvi strelec Stephen Curry s 35 točkami, Marreese Speights jih je prispeval 15.

Pri Houstonu je bil najbolj razpoložen James Harden s 37 točkami, 5 podajami in 5 skoki, Dwigh Howard je vpisal 16 točk in 15 skokov.

Golden State ima na svojem računu 47 zmag in 4 poraze in je na vrhu zahodne konference, drugi je San Antonio (44-8), Houston pa je osmi (27-27).

Rezultati lige NBA

Miami Heat- San Antonio Spurs 101:119
(Goran Dragić 10 točk, 1 skok, 6 podaj, 1 ukradena žoga v 31 minutah, Beno Udrih 13 točk, 1 skok, 3 podaje v 19 minutah za Miami)

New York Knicks - Washington Wizards 108:111

(Saša Vujačič 6 skokov, 2 podaji, 1 ukradena žoga v 14 minutah za New York)

Milwaukee Bucks - Boston Celtics 112:111

Dallas Mavericks - Utah Jazz 121:119 (po podaljšku)

Golden State Warriors - Houston Rockets 123:110