NBA: San Antonio po slabšem začetku našel recept za Cleveland

San Antonio Spurs so v domači dvorani premagali Cleveland z 99:95. Toronto je v Londonu porazil Orlando s 106:103.

15. januar 2016 08.48
M. Ž.
M. Ž.

San Antonio - Dvorana AT&T Center je gostila dvoboj med San Antoniem in Clevelandom. Na tekmi dveh ekip, ki v tej sezoni resno računata na naslov prvaka, so slavili domači z 99:95.

Gledalci so v prvi četrtini spremljali strelski šov Clevelanda, ki je tekmo začel z delnim izidom 12:2 in četrtino sklenil z vodstvom 32:20.

Tudi druga četrtina ni prinesla spremembe, saj so ritem narekovali gostje in na glavni odmor odšli s prednostjo šestih točk (50:44).

Domačini so se v drugem polčasu prikazali v drugačni luči. V tretji četrtini so dosegli 13 izmed prvih 18 točk in rezultat obrnili v svojo korist (57:55). Moštvi sta se nato izmenjevali v vodstvu, uspešnejši pa je bil Cleveland, pri katerem je Matthew Dellavedova zadel trojko 0,2 sekunde pred iztekom in poskrbel za prednost gostov s 73:72.

Zadnja četrtina je bila povsem na strani San Antonia, ki je pobegnil z delnim izidom 13:2 in si izboril deset točk prednosti (85:75), Cleveland pa se ni več vrnil v igro.

Pri San Antoniu je bil prvi strelec Tony Parker s 24 točkami, Kawhi Leonard jih je dodal 20. Pri Clevelandu je bil najbolj razpoložen LeBron James z 22 točkami, Tristan Thompson je prispeval 18 točk in 14 skokov.

Cleveland je s 27 zmagami in 10 porazi prvi v vzhodni konferenci, medtem ko je San Antonio drugi v zahodni konferenci (35-6), pred njim je le Golden State (37-3).

Butlerjev dosežek kariere za zmago Bikov v Philadelphii

Chicago Bulls so gostovali v Philadelphii in po podaljšku zmagali s 115:111. Biki so se do zmage prebili brez poškodovanega Derricka Rosea in Pauja Gasol, ki mu je trener namenil počitek, ob njuni odsotnosti pa je zablestel Jimmy Butler, ki s 53 točkami postavil osebni rekord kariere (za dve 13-26, trojke 2-4, prosti meti 21-25).

To je bila 23. zmaga za Chicago (23-15), ki je tretji v vzhodni konferenci, Philadelphia pa je petnajsta (4-37).

Toronto slavil v Londonu

V londonski O2 Areni sta se pomerila Orlando in Toronto, uspešnejši pa je bil slednji, ki je po podaljšku zmagal s 106:103.

Toronto je bil na samem začetku za razred boljše moštvo in prvo četrtino dobil za trinajst (31:18), nato pa tudi osem minut pred koncem vodil za deset (87:77), a se je Orlando vrnil v igro in s košem Victorja Oladipa 32 sekund pred koncem izsilil podaljšek (96:96). V podaljšku je več pokazal Toronto, ki je dosegel 7 izmed prvih 9 točk in vodstvo zadržal vse do konca.

Pri Torontu sta bila najboljša strelca Kyle Lowry s 24 točkami in Cory Joseph z 19 točkami, pri Orlandu pa Victor Oladipo s 27 točkami.

Toronto je drugo najboljše moštvo v vzhodni konferenci (25-15), Orlando je osmi (20-19).