NBA: San Antonio po zaslugi dolge klopi podaljšal domači zmagoviti niz

San Antonio Spurs so v domačem AT&T Centru porazili Los Angeles Clippers s 108:87 in dosegli 43. zaporedno domačo zmago.

16. marec 2016 09.09
M. Ž.
M. Ž.

San Antonio - Košarkarji San Antonia so v domači dvorani AT&T Center premagali Los Angeles Clippers s 108:87 in tako dosegli 43. zaporedno domačo zmago.

Pri zmagi Ostrog so imeli pomembno vlogo košarkarji s klopi, ki so dosegli kar 31 točk več od rezervistov Los Angelesa (51:20) in v četrti četrtini poskrbeli za ključni niz 21:9, s katerim so se domači oddaljili na varno razdaljo.

Pri San Antoniu sta bila najbolj razpoložena Kawhi Leonard z 20 točkamin in LaMarcus Aldridge s 17 točkami, pri Los Angelesu je bil prvi strelec Chris Paul z 22 točkami.

Tekma je bila v prvih treh četrtinah zelo izenačena. Po prvih dvanajstih minutah so bili v boljšem položaju gostje (21:19), nato pa so drugo četrtino dobili domači in ob polčasu vodili z 48:44. San Antonio je imel pred zadnjo četrtino le točko prednosti (71:70), nato pa so v prvih šestih minutah dosegli kar 21 točk in si priborili odločilno prednost trinajstih točk (92:79).

Ostroge so s 57 zmagami in 10 porazi na drugem mestu zahodne konference, boljši izkupiček ima le Golden State (60-6).

Bogdanović Philadelphii nasul 44 točk

Brooklyn Nets so bili v domači dvorani boljši od Philadelphie s 131:114 in prekinili niz štirih zaporednih porazov.

Igralec tekme je bil Hrvat Bojan Bogdanović, ki je s 44 točkami postavil strelski izkupiček kariere (za dve 13-18, trojke 4-9, prosti meti 6-7), Sean Kilpatrick je prispeval 19 točk, Brook Lopez 18 točk in 10 skokov, Thaddeus Young pa 14 točk in 16 skokov.

Pri Philadelphii je bil najboljši strelec Isaiah Canaan z 20 točkami.

Brooklyn je z 19 zmagami in 48 porazi na 14. mestu vzhodne konference, za njim je le Philadelphia (9-58).