NBA: še 16. zaporedni poraz Philadelphie (VIDEO)

Košarkarjem Philadelphie v dvoboju z Dallasom (103:110) ni pomagal niti trojni dvojček Michaela Carterja-Williamsa.

30. november 2014 10.04
NBA/
J. P., Delo.si
Philadelphia - Košarkarji Philadelphie tudi po šestnajstem dvoboju nove sezone ostajajo edino moštvo brez zmage v ligi NBA. Tokrat so morali pred domačimi privrženci v Wells Fargo Centru, zbralo se jih je 16.145, priznati premoč Dallasu (103:110), ki se je veselil tretje zmage v nizu. S tem je Philadelphia potolkla neslavni klubski rekord iz sezone 1972/73, ki jo je začela s petnajstimi zaporednimi porazi, in postala četrta zasedba v zgodovini lige, ki je vsaj šestnajstkrat zapovrstjo parket zapustila sklonjenih glav: po LA Clippers (1995/95, 0:16; 1998/99, 0:17), Miamiju (1988/89, 0:17) in New Jerseyju (2009/10, 0:18).

Gostiteljem ni pomagal niti trojni dvojček zelo razigranega Michaela Carterja-Williamsa, ki je zmogel 18 točk, 10 skokov in 16 asistenc. Kar šest igralcev Philadelphie je zabeležilo vsaj deset točk, v začetni peterki se je to ponesrečilo zgolj Lucu Mbahu. Pri zmagovalcih, pri katerih nemški superzvezdnik Dirk Nowitzki ni stopil na parket, se je še posebej izkazal Tyson Chandler z 20 točkami in 13 skoki, ki je bil najzaslužnejši za trinajsto zmago Dallasa v sezoni.

Philadelphia ima najmlajšo zasedbo med vsemi v ligi, v dvanajsterici fantov, ki so nastopili sinoči, je imel le Mbah več kot dveletne izkušnje z igranjem med elito onstran »luže«. Trener Brett Brown ni pretirano zaskrbljen: »Ne želim, da bi moje varovance skrbeli neslavni rekordi. Moramo zgolj držati skupaj in iti dvignjenih glav naprej. Ponosen sem na to moštvo, ker se kljub nizu porazov ekipni duh ni razbil.«