NBA: slab večer Dragića na tekmi proti Udrihu

V ligi NBA sta se na igrišču srečela slovenska košarkarja, Detroit je s 107:84 premagal Miami.

24. november 2016 09.26
Heat Pistons Basketball
Š. Ro.
Š. Ro.

New York - V severnoameriški košarkarski ligi sta se na parketu srečala slovenska košarkarja Goran Dragić in Beno Udrih, na tekmi med med Miamijem in Detroitom. Slednji je zmagal s 107:84.

Večer bo skušal Dragić čim prej pozabiti, saj je ob porazu Vročice dosegel šest točk, štiri podaje in dva skoka, igral je 22 minut, iz igre pa zadel le en met od sedmih. Bolj uspešen je bil Udrih, ki je k zmagi v 29 minutah igre prispeval 12 točk, pet asistenc in tri skoke.

Detroit je tako prekinil niz štirih porazov, Kentavious Caldwell-Pope je zadel 22 točk, Andre Drummond pa 18, Jon Leuer je vpisal svoj 1000. skok v karieri. V dresu Miamija je bil še najbolj razpoložen Tyler Johnson z 18 točkami.

Večer je s posebnim dosežkom zaznamoval tudi Kevin Love, ki je ob zmagi Clevelanda proti Portlandu s 137:125, že v prvi četrtini dosegel kar 34 točk. Največ točk v eni od četrtin je sicer januarja 2015 dosegel Klay Thompson - 37. Love je zadel kar 11 od 14 metov z igre, od tega 8 od 10 poskusov za tri točke, tekmo pa končal z rekordom sezone - 40 točkami. LeBron James je z 31 točkami, 13 podajami in 10 skoki dosegel svoj 44. trojni dvojček kariere, za Portland je Damian Lillard dosegel 40 točk, 11 podaj in sedem skokov.

Philadelphia je po dveh podaljških morala priznati premoč Memphisu, na koncu je klonila z 99:104, razpoložena sta bila zlasti Marc Gasol s 27 in Mike Conley s 25 točkami. San Antonio je v gosteh ukanil Charlotte s 119:114, blestel pa je Kawhi Leonard, ki je gostiteljem nasul 30 točk. Atlanta je na krilih Dwighta Howarda, ki je dosegel 23 točk in pobral 20 žog pod obema obročema, slavila v Indianapolisu s 96:85, Boston pa je po zaslugi dvojca Isaiah Thomas-Avery Bradley - prvi je dosegel 23, drugi pa 22 točk - porazila Brooklyn s 111:92. Vodilna zasedba zahodne konference Los Angeles Clippers je slavila v Dallasu s 124:104. Strelsko sta bila najbolj razpoložena Chris Paul z 18 in DeAndre Jordan s 16 točkami. Drugouvrščeni Golden State je v Oaklandu zanesljivo ukanil Jezernike iz Los Angelesa s 149:106, pri Bojevnikih pa sta blestela Stephen Curry z 31 točkami (zadel je tudi sedem trojk in prispeval devet podaj) in letošnja okrepitev Kevin Durant, ki je dosegel 28 točk. Toronto je slavil v Houstonu s 115:102, Utah se je poigral z Denverjem in na koncu slavil s 108:83, New Orleans pa po zaslugi Anthonyja Davisa, ki je dosegel 45 točk in 10 skokov, ni imel večjih težav z Minnesoto (117:96). Sacramento je na domačih tleh in na krilih razpoloženega DeMarcusa Cousinsa (36 točk in 13 skokov) na kolena položil Oklahomo (116:101).