NBA: Slovenca učinkovita, 16 točk Vujačiča, 15 Dragića (VIDEO)

New York je s 109:102 odpravil najslabšo zasedbo lige Philadelphio, Miami pa pokleknil pred Orlandom (109:112).

09. april 2016 08.56
NBA/

Philadelphia - Košarkarji New Yorka, pred katerimi sta v tej sezoni zgolj še dve tekmi (v noči na ponedeljek bodo pričakali Toronto, dva dni pozneje pa gostovali pri Indiani), saj si niso zagotovili napredovanja v izločilne boje lige NBA, so bili sinoči s 109:102 v gosteh prepričljivejši od najslabše zasedbe lige Philadelphie, ki tako ostaja pri pičlih desetih zmagah, medtem ko so jih Kratkohlačniki doslej nanizali 32. Trenutno zasedajo trinajsto mesto na razpredelnici vzhodne konference.

Večino prve četrtine je bila v vodstvu, do kvečjemu devetih točk, Philadelphia, a so že pred glavnim odmorom na parketu zagospodarili gostje. Ob polčasu so bili tri točke spredaj, prednosti pa niso več izpustili iz rok, le v tretji četrtini je bil izid še dvakrat izenačen, na 55. in 59. točki. V zadnjem delu je New York poplesaval po robu: najprej se je z dvanajstimi zaporednimi točkami dokopal do vodstva z 92:74, nato pa ga v finišu skoraj izgubil po delnem izidu 10:0 v korist domačih.

Pri poražencih, ki so zadeli kar 14 trojk, je bil domala neustavljiv Robert Covington s 30 točkami, sedemkrat je bil uspešen tudi z razdalje, k dvojnemu dvojčku je primaknil še enajst skokov. V vrstah zmagovalcev, pri katerih ni zaigral Kristaps Porzingis zaradi poškodbe desne rame, je bil najbolj razigran Robin Lopez s 24 točkami in 15 skoki, izkazal pa se je tudi slovenski as Saša Vujačič, ki je ob odličnem metu v 32 minutah na parketu vknjižil 16 točk (prosti meti 2:2, za dve 4:4, trojke 2:3), pet skokov, štiri asistence in dve ukradeni žogi.

Goran Dragić se je ustavil pri 15 točkah. Foto: Willie J. Allen Jr./AP.

Miami manj uspešen

Manj uspešni pa so bili sinoči košarkarji Miamija, ko so morali na gostovanju v dvorani Amway Center priznati premoč Orlandu, ki je bil boljši s 112:109, kar pa ni spremenilo dejstva, da se ni uvrstil v izločilne boje, medtem ko Vročica pred zadnjimi tremi dvoboji rednega dela sezone drži peto mesto na zahodu. Sinoči je sicer bolje začela in na prvi odmor odnesla osem točk zaloge, ki je do polčasa skopnela na zgolj +2, v tretji četrtini pa so bili večinoma v prednosti domači, a ne za več kot pet točk.

V izenačeni in razburljivi končnici je bil izid nazadnje izenačen natanko pol minute pred koncem, ko je Joe Johnson zadel trojko, a je na drugi strani vse dvome o zmagovalcu razblinil Nikola Vučević, ki je bil z 29 točkami tudi najučinkovitejši na parketu, le točko manj je dodal Evan Fournier. Pri poražencih je kar sedmerica vpisala dvomestno število točk, največ (17) jih je zbral Dwyane Wade, medtem ko je Goran Dragić v 30 minutah nanizal 15 točk (prosti meti 2:2, za dve 5:13, trojke 1:3), osem skokov, šest podaj, eno ukradeno in štiri izgubljene žoge. Zdaj moštvi v noči na ponedeljek čaka povratni obračun v Miamiju.

IZIDI LIGE NBA

Orlando Magic : Miami Heat 112:109 (Goran Dragić 15 točk, 8 skokov, 6 podaj, 1 ukradena in 4 izgubljene žoge v 30 minutah)

Philadelphia 76ers : New York Knicks 102:109 (Saša Vujačič 16 točk, 5 skokov, 4 podaje, 2 ukradeni žogi v 32 minutah)

Charlotte Hornets : Brooklyn Nets 113:99
Boston Celtics : Milwaukee Bucks 124:109
Detroit Pistons : Washington Wizards 112:99
Toronto Raptors : Indiana Pacers 111:98
New Orleans Pelicans : Los Angeles Lakers 110:102
Dallas Mavericks : Memphis Grizzlies 103:93
Denver Nuggets : San Antonio Spurs 102:98
Utah Jazz : Los Angeles Clippers 99:102