Sonca tudi z razpoloženim Dragićem izgubila proti Houstonu

Košarkarji Phoenixa so izgubili na gostovanju pri Houstonu s 108:122, Jezerniki so na čuden način zmagali v Clevelandu.

06. februar 2014 09.15
Suns Rockets Basketball

Houston - Moštvo Phoenix Suns je na gostovanju pri Houstonu navkljub novi odlični predstavi Gorana Dragića doživelo poraz s 108:122 (vrhunci v zgornjem videu).

Slovenski organizator igre je v 35 minutah dosegel 23 točk (za dve 4:7, za tri 2:6, prosti meti 9:9) in dodal še 8 podaj, 6 skokov in ukradene žoge, s čimer pa ni mogel preprečiti drugega zaporednega poraza svoje ekipe.

Houston je tekmo odločil v zadnji četrtini, ko je pri vodstvu 103:99 pobegnil z delnim izidom 10:3, do konca pa so ostale manj kot štiri minute (3:46), kar je bilo premalo časa za povratek Phoenixa.

»Danes nismo zaustavili nikogar. Tako kot včeraj proti Chicagu smo tudi danes tekmecem pustili prosto pot do obroča. Na zadnjih tekmah smo res slabo igrali obrambo,« je dejal trener Phoenixa Jeff Hornacek.

Pri Raketah sta bila najučinkovitejša Dwight Howard s 34 točkami in 14 skoki ter James Harden s 23 točkami.

Vujačiću minuta ob porazu proti Miamiju

Branilci naslova iz Miamija so premagali Los Angeles Clippers s 116:112. Pri Miamiju je bil najbolj razpoložen Lebron James z 31 točkami in 12 podajami, pri Los Angelesu pa Blake Griffin s 43 točkami.

Pri moštvu Clippers je prvič igral tudi povratnik v ligo NBA Saša Vujačić, ki pa v minuti in 17 sekundah ni vrgel na koš.

Jezerniki na bizaren način prekinili niz sedmih zaporednih porazov

Los Angeles Lakers so v gosteh premagali Cleveland s 119:108 in prekinili niz sedmih zaporednih porazov, to pa so storili na zelo neobičajen način.

Jezerniki so imeli na tekmi le osem košarkarjev, a si je Nick Young ob koncu prvega polčasa poškodoval koleno, v zadnji četrtini jo je skupil Jordan Farmar, nato pa si je Chris Kaman 8 minut in 29 sekund pred iztekom prislužil šesto osebno napako in Los Angelesu je ostalo le pet košarkarjev.

Sledil je nov bizaren trenutek, saj je pri gostujočem moštvu pet minut kasneje dobil šesto osebno napako tudi Robert Sacre, ki pa je moral ostati na igrišču, saj ekipa po posebnem pravilu ne more končati tekme s štirimi igralci, vendar bi Los Angeles za vsako naslednjo osebno napako Sacreja prejel tehnično napako.

Los Angeles je po nizu čudnih dogodkov tekmo uspešno pripeljal do konca, v njegovih vrstah pa sta največ pokazala Ryan Kelly s 24 točkami in Steve Blake s trojnim dvojčkom (11 točk, 10 skokov in 15 podaj). Pri Clevelandu pa je bil najboljši strelec C.J. Miles s 27 točkami.