NBA: šov in 46 točk Kevina Duranta (VIDEO)

Najboljši strelec lige NBA Kevin Durant še v osmem zaporednem obračunu vpisal 30 točk ali več.

22. januar 2014 16.37
Trail Blazers Thunder Basketball
J. P., Delo.si

Oklahoma City - Košarkarji moštva lige NBA Oklahoma City Thunder so vpisali še 32. zmago v sezoni, potem ko so sneli skalp Portlandu (105:97), s katerim so bili pred dvobojem točkovno poravnani. Ključ do vnovičnega uspeha je bila vrhunska končnica, v katero so štartali z zaostankom petih točk (90:95), nato pa v manj kot treh minutah in pol zmogli popoln zasuk z delnim izidom 15:0, za katerega je bil najzaslužnejši Kevin Durant, ki je v tem obdobju vknjižil 11 točk, skupaj pa v 38 minutah kar 46 točk (prosti meti 6:7, za dve 11:18, trojke 6:7), kar sicer ni najboljši dosežek v njegovi karieri (52 točk), je pa postavil rekorden niz osmih zaporednih obračunov, v katerih je dosegel 30 točk ali več. »Neverjetna predstava. Metal je, kadar si je zaželel, in večinoma uspešno,« mu je polaskal tekmečev trener Terry Stotts.

Petindvajsetletni Durant je sicer najučinkovitejši mož v tej sezoni lige NBA, saj je v 42 dvobojih prispeval že kar 1299 točk oziroma 31 na tekmo.