NBA: Thompson blestel v Portlandu, Anthony v elitnem klubu

Golden State Warriors so bili v gosteh boljši od Portlanda in dosegli tretjo zmago, neporažen ostaja tudi Miami.

03. november 2014 08.50
Warriors Trail Blazers Basketball

Portland - Košarkarji Golden Statea so vknjižili še tretjo zmago v ligi NBA, potem ko so ponoči v gosteh premagali Portland s 95:90.

Gostitelji so dve minuti pred koncem še vodili z 90:88, vendar pa so zapravili vse preostale napade. Golden State je zmagovito akcijo začel 14,5 sekunde pred iztekom, žoga je prišla do Klaya Thompsona, ki je prodrl v raketo in zadel prek Wesleyja Matthewsa za vodstvo 91:90 (v zgornjem videu), končni izid pa je s prostimi meti postavil Stephen Curry.

Prav strelec zmagovitega koša Thompson je bil z 29 točkami prvi strelec tekme, njegov soigralec Curry je prispeval 21 točk in 6 podaj. Pri Portlandu je bil najbolj razpoložen LaMarcus Aldridge s 26 točkami in 13 skoki.

Miami še ne pozna poraza

Poleg Golden Statea je tretjo zmago dosegel tudi Miami, ki je s 107:102 premagal Toronto. Kanadčani so tako ponovno ostali praznih rok proti ekipi s Floride, ki so jo nazadnje premagali 27. januarja 2010.

Za zmago Miamija sta imela največ zaslug Chris Bosh z 21 točkami in 11 skoki ter Dwyane Wade z 19 točkami in 11 skoki. Pri Torontu je bil najboljši strelec DeMar DeRozan s 30 točkami.

Anthony v elitnem klubu

New York Knicks so v domači dvorani premagali Charlotte s 96:93. Večer je pripadel članu New Yorka Carmelu Anthonyju, ki je bil z 28 točkami prvi strelec tekme, pri čemer se je s košem v prvi četrtini pridružil »klubu 20.000« - postal je 40. igralec v zgodovini lige z vsaj 20.000 doseženimi točkami.