NBA: Thompson s trojkami rešil Golden State in izsilil sedmo tekmo

Golden State Warriors so v finalu zahodne konference v gosteh premagali Oklahomo s 108:101, izid v zmagah je 3:3.

29. maj 2016 07.23
29. maj 2016 07.46
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

Oklahoma City - Branilci naslova lige NBA, Golden State Warriors, še naprej ostajajo med živimi. Na šesti tekmi finala zahodne konference so namreč v gosteh premagali Oklahomo s 108:101, izničili njeno drugo zaključno žogo in izsilili sedmo tekmo, ki bo v noči s ponedeljka na torek v Oaklandu.

Pri Golden Stateu se je vse vrtelo okoli izjemnega Klaya Thompsona, ki je zadel kar enajst trojk (11-18), kar je rekord na tekmah končnice, skupaj pa vknjižil 41 točk. Stephen Curry je dodal 29 točk, 10 skokov in 9 podaj.

Pri Oklahomi sta največ točk dosegla Kevin Durant (29) in Russell Westbrook (28), ki pa sta imela zelo slaba meta iz igre - Durant 10-31 in Westbrook 10-27.

Začetek tekme je postregel s slabo strelsko predstavo glavnih adutov Golden Statea, saj je Thompson v prvi četrtini dosegel 7 točk, Curry pa se sploh ni vpisal med strelce. Tako je imela Oklahoma lažje delo in je uvodno četrtino dobila z izidom 23:20, slabih pet minut pred koncem polčasa pa je imela že trinajst točk naskoka (41:28). Bojevniki so v samem zaključku polčasa prikazali boljšo igro in se z delnim izidom 20:12 približali na pet točk (48:53).

Ekipi sta bili v tretji četrtini zelo izenačeni, pri čemer je imel pri Golden Stateu glavno vlogo Curry in v tem delu dosegel 14 izmed 27 točk svoje ekipe, ki je pred zadnjimi dvanajstimi minutami zaostajala s 75:84.

V zadnji četrtini je namesto Curry v ospredje stopil Thompson in po zaslugi natančnega meta za tri točke vpisal kar 19 točk, eno več od celotne domače ekipe. Oklahoma je imela še pet minut pred koncem prednost sedmih točk (96:89), nato pa so gostje prevzeli pobudo in se vrnili z delnim izidom 10:3, v samem koncu pa je Thompson dosegel 5 izmed zadnjih 9 točk svojega moštva in mu pomagal izsiliti sedmo tekmo.

»Zelo sem ponosen na svoje soigralce. Zaostajali smo večino tekme, vendar pa se nismo predali. Stephen mi je pred zadnjo četrtino dejal, da je napočil moj trenutek, naj gledalcem pripravim dobro predstavo in se pri tem zabavam. Njegove besede sem vzel resno in poskušal biti agresiven,« je dejal glavni junak Golden Statea Klay Thompson.