NBA: Thompson se je snel z verige in vpisal kar 60 točk (VIDEO)

Do takšnega dosežka se je dokopal že po treh četrtinah domačega dvoboja Golden Stata z Indiano (142:106).

06. december 2016 08.05
Pacers Warriors Basketball

Ljubljana - Večina sinočnjih dvobojev košarkarske lige NBA se je po razburljivi in izenačeni igri razpletla s tesnimi rezultati, v le dveh primerih od enajstih pa so gostitelji zmago zadržali doma. Tako so morali po nizu kar šestih zaporednih zmag pred 19.800 navijači v domači dvorani Air Canada Centre prvič na kolena tudi igralci Toronta, ki jih je zmagovalec minule sezone Cleveland odpravil s 116:112 in tako vendarle prekinil niz treh zaporednih porazov ter se vnovič povzpel na vrh razpredelnice vzhodne konference.

V prvem polčasu je bil obračun zares izenačen in odprt, ekipi sta se izmenjavali v vodstvu, nobena pa si ni zagotovila več kot šestih točk zaloge. Z dvema trojkama in delnim izidom 10:0 pa so se poznejši zmagovalci sredi tretje četrtine vendarle izdatneje odlepili in gostitelji jim niso znali več odgovoriti. Ko so se v zadnjem delu približali na zgolj pet točk zaostanka, so Konjeniki vnovič nanizali deset točk zapovrstjo in dokončno razrešili vse dvome o zmagovalcu.

V domači zasedbi sta izstopala DeMar DeRozan z 31 in Kyle Lowry s 24 točkami, od tega kar štirimi trojkami. A pri metu z razdalje je bil pri Clevelandu še uspešnejši Kevin Love, ki je za tri točke zadel kar šestkrat in se ustavil pri 28 točkah, dodal pa še 14 skokov, medtem ko je bil prvi strelec tekme LeBron James s 34 točkami, osmimi skoki in sedmimi podajami.

Thompson neustavljiv

Nesporni junak večera pa je bil zagotovo zvezdnik finalista minule sezone Golden Stata Klay Thompson, ki je k izdatni zmagi v domačem obračunu z Indiano (142:106) v 29 minutah na parketu prispeval neverjetnih 60 točk, od tega kar 40 že v prvem polčasu. Za dve točki je metal 13:19, trojke 8:14, proste mete pa 10:11, zato pa v ostalih košarkarskih prvinah ni bil ravno prepričljiv, v svojo statistiko je namreč vpisal zgolj še dva skoka in eno asistenco. Thompson je končni izkupiček 60 točk držal že po treh četrtinah, v tem segmentu je bil od njega v zadnjih dveh desetletjih uspešnejši le Kobe Bryant (62 točk po treh četrtinah v sezoni 2004/05). Pri poražencih se je dvojnega dvojčka za 21 točk in 10 skokov veselil Paul George.