NBA: Thompsonov šov v Staplesu za prepričljivo zmago Bojevnikov

Košarkarji Golden Statea so v gosteh premagali Los Angeles Lakers s 109:88. New York Knicks brez Vujačića porazili Atlanto.

06. januar 2016 06.55
06. januar 2016 07.19
SPO-BKO-BKN-GOLDEN-STATE-WARRIORS-V-LOS-ANGELES-LAKERS
M. Ž.
M. Ž.

Los Angeles - Košarkarji Golden Statea so ponoči gostovali v Staples Centru in prepričljivo premagali Los Angeles Lakers s 109:88.

Za Jezernike je bil nerešljiva uganka Klay Thompson, ki je v 34 minutah dosegel kar 36 točk (za dve 6-10, trojke 6-12, prosti meti 6-6), drugi strelec je bil Stephen Curry s 17 točkami.

Pri Los Angelesu, ki je igral brez prvega zvezdnika Kobeja Bryanta, je bil najbolj razpoložen Jordan Clarkson s 23 točkami.

Branilci naslova iz Golden Statea so že v prvi četrtini prikazali izjemno predstavo in si priborili dvanajst točk prednosti, pri čemer je izstopal Thompson, ki je dosegel kar 22 točk in imel po dvanajstih minutah le tri točke manj kot celotna domača ekipa (37:25).

Bojevniki so nadzorovali tudi drugo četrtino in ob polčasu vodili z 62:47, nato pa v tretji četrtini dodatno stopili na plin in slabe tri minute pred koncem vodili že za trideset (85:55). Pri gostih se je ob koncu četrtine poškodoval že načeti Curry, ki je prejel udarec v levo koleno in se pred zadnjo četrtino odpravil v slačilnico, iz katere se ni vrnil. Njegovi soigralci so imeli dovolj visoko prednost, da so tekmo mirno pripeljali h koncu.

Golden State je s 33 zmagami in 2 porazoma na vrhu zahodne konference, njegov najbližji zasledovalec je San Antonio (30-6), Los Angeles pa je petnajsti (8-28).

Knicks premagali Atlanto

New York Knicks so se še drugič v treh dneh pomerili z Atlanto in po nedeljskem dvoboju dobili tudi tega v Philips Areni (107:101). Za Kratkohlačnike je to 17. zmaga v sezoni in s tem že izenačili izkupiček zmag iz pretekle sezone (17-65).

Za drugo zaporedno zmago Newyorčanov sta imela največ zaslug Arron Afflalo in Carmelo Anthony, ki sta dosegla po 23 točk, slovenski košarkar Saša Vujačić pa je znova obsedel na klopi.

Pri Atlanti sta izstopala Paul Millsap z 19 točkami in Jeff Teague s 16 točkami.

New York je s 17 zmagami in 19 porazi na enajstem mestu vzhodne konference, Atlanta je peta (21-15), na vrhu pa je Cleveland (23-9).

Williams v Dallasu prehitel sireno

Najbolj napeta tekma večera je bila v Dallasu, kjer so domači Mavericks po dveh podaljških premagali Sacramento Kings s 117:116.

Gostje so imeli 1,3 sekunde pred koncem drugega podaljška prednost dveh točk (116:114), domačini pa so v zadnjem napadu na tekmi žogo spravili do Derona Williamsa, ki se je najprej otresel Rudyja Gaya, za konec pa uspešno zadel zmagoviti met za tri točke.

Deron Williams je bil s 25 točkami tudi prvi strelec Dallasa, Dirk Nowitzki jih je dodal 23. Pri Sacramentu je največ točk dosegel DeMarcus Cousins (35).

Dallas je na petem mestu zahodne konference (20-15), Sacramento je deseti (14-21).