NBA: tretja četrtina Phoenixu odnesla zmago

Goran Dragić je ob porazu Sonc na gostovanju pri Golden Statu dosegel 24 točk, šest podaj in en obrambni skok.

10. marec 2014 08.41
Suns Warriors Basketball
J. P., Delo.si

Oakland − Če bi sinoči šteli le prva in zadnja četrtina, bi se košarkarji Phoenixa z gostovanja pri Golden Statu vrnili z udobno zmago z 58:41. Tako pa so se za že 37. uspeh v tej sezoni lige NBA obrisali pod nosom, gostitelji so jih namreč ugnali s 113:107, predvsem po zaslugi nadvse navdahnjene tretje četrtine, ki so jo dobili z rekordnih 38:17! Phoenixu se je nekaj podobnega pripetilo že pred dnevi v dvoboju z Los Angeles Clippers.

Slovenski reprezentant Goran Dragić je bil znova pri metu, v 38 minutah je namreč prispeval 24 točk (prosti meti 5:6, za dve 5:11, trojke 3:3), šest podaj in en obrambni skok. Od tega je 14 točk in vse podaje dosegel že do glavnega odmora, nato pa je tekmečev trener Mark Jackson spremenil obrambno taktiko, kar se mu je obrestovalo.

Še za točko uspešnejši od Ljubljančana je bil drugi organizator Sonc Gerald Green, ki je bil prav tako natančen z razdalje (tri trojke). Pri gostiteljih, ki so se veselili že jubilejne štiridesete zmage v sezoni, sta bila skoraj neustavljiva David Lee s 26 točkami (za dve 11:18) in devetimi skoki ter Klay Thompson z 22 točkami, od tega štirimi trojkami, ki je bil ključni člen preobrata v tretji četrtini.

V vrste Sonc se je po dveh tekmah odsotnosti zavoljo poškodbe desnega kolena vrnil standardni prvi center Miles Plumlee, a je v desetih minutah zmogel pičli dve točki.

IZIDI LIGE NBA

Golden State Warriors : Phoenix Suns 113:107 (Goran Dragić 24 točk, 1 skok in 6 podaj v 38 minutah)
Chicago Bulls : Miami Heat 95:88 podaljšek
Los Angeles Lakers : Oklahoma City Thunder 114:110
Brooklyn Nets : Sacramento Kings 104:89
Boston Celtics : Detroit Pistons 118:111
New Orleans Pelicans : Denver Nuggets 111:107 podaljšek
Minnesota Timberwolves : Toronto Raptors 104:105
Houston Rockets : Portland Trail Blazers 118:113 podaljšek
Dallas Mavericks : Indiana Pacers 105:94