NBA: tretja četrtina pokopala New York, osem točk Vujačiča (VIDEO)

Zdesetkani košarkarji Charlotta so pred domačimi navijači Kratkohlačnike Saše Vujačiča odpravili s 97:84.

24. januar 2016 08.54
Knicks Hornets Basketball

Charlotte - Košarkarji New Yorka so morali v dvoboju sosedov na razpredelnici vzhodne konference lige NBA priznati premoč Charlottu, ki je bil pred domačimi navijači v Time Warner Cable Areni boljši s 97:84, predvsem po zaslugi odlične tretje četrtine, v kateri je razlika - po delnem izidu 16:2 - narasla z dveh na kar 21 točk. Odpor gostov je bil tako strt.

Začetek dvoboja ni obetal takšnega razpleta. Večji del uvodne četrtine so bili namreč v vodstvu Kratkohlačniki, največ za osem točk, na prvi odmor pa so odnesli le še dve. Po izenačenju na 32:32 so na parketu začeli gospodariti gostitelji, ki so ob polčasu vodili s 45:43, nato pa je prednost v dvanajstih minutah skokovito narasla.

Zadnji del je New York odprl z delnim izidom 9:0 in tako napovedal, da še ni položil orožja, a je bil zaostanek prevelik, da bi prišlo do čudežnega zasuka. Zdesetkani Charlotte - brez peterice igralcev, od tega treh standardnih členov začetne postave - je tako zmagal še v petem medsebojnem obračunu zapored v domači dvorani.

V zmagovalnem moštvu sta s po 26 točkami strelsko izstopala Jeremy Lin in Kemba Walker, medtem ko je P. J. Hairston z 20 točkami in desetimi skoki popravil lasten osebni rekord te sezone. Pri poražencih, pri katerih prvi zvezdnik Carmelo Anthony v zadnji četrtini ni več stopil na parket, je bil z 19 točkami najučinkovitejši Derrick Williams, dobro pa je svojo priložnost izkoristil tudi Saša Vujačič, ki je v 12 minutah prispeval 8 točk (prosti meti 0:1, za dve 1:3, trojke 2:2), dva skoka v obrambi, štiri asistence ter po eno ukradeno in izgubljeno žogo.

IZIDI LIGE NBA

Charlotte Hornets : New York Knicks 97:84 (Saša Vujačič 8 točk, 2 skoka, 4 podaje, 1 ukradena žoga in 1 izgubljena žoga v 12 minutah)
New Orleans Pelicans : Milwaukee Bucks 116:99
Minnesota Timberwolves : Memphis Grizzlies 106:101
Cleveland Cavaliers : Chicago Bulls 83:96
Phoenix Suns : Atlanta Hawks 98:95
Denver Nuggets : Detroit Pistons 104:101
Portland Trail Blazers : Los Angeles Lakers 121:103
Sacramento Kings : Indiana Pacers 108:97