NBA: Udonis Haslem zgrešil met ob zvoku sirene

Moštvo Utah Jazz je končalo niz devetih zmag Miamija, ki je po pravi drami klonil s 99:98. Igrala tudi Dragić in Udrih.

03. marec 2012 07.10
03. marec 2012 07.30
D. O., Delo.si

Ljubljana - Zmagoviti niz devetih tekem Miami Heat so sinoči prekinili košarkarji Utah Jazz, ki so po dramatični končnici slavili s 99:98. Vročica je v zadnjih sekundah tekme imela priložnost met za končno zmago, a se je razigrani LeBron James odločil za podajo do prostega Udonisa Haslema, ki pa je zgrešil ob zvoku sirene.

»Skušam vleči prave potezi in zmagati na tekmah. Če smo iskreni, se tekma ne odloči v zadnjih sekundah, ampak je potrebno zbrano igrati vse četrtine,« je razmišljal LeBron, ki je zbral 35 točk (od tega kar 17 v zadnji četrtini), 10 skokov, 6 asistenc in tri blokade.

Košarkarji Utaha so bili v prvem polčasu precej boljši nasprotnik, tako so pobrali kar 29 skokov (Miami le 13) in dobri dve minuti pred polčasom vodili že s 53:36. Gostje iz Miamija so zaostanek izničili šele v zadnji četrtini, ko je bil nezgrešljiv LeBron (8/9 met iz igre), 4.5 sekunde pred koncem tekme pa je Utah izenačil s trojko Devina Harrisa, ki je po prekršku Dwayna Wade zadel še prosti met za končno zmago.

»Ustvarili smo si lepo priložnost za zmago. Veliko stvari se nam tokrat ni poklopilo, toda na koncu smo se vseeno zelo približali željenemu cilju,« je dejal Wade (31 točk, 6 skokov).

Neuspešen večer pa sta imela tudi oba slovenska predstavnika v ligi NBA. Beno Udrih je v dresu Milwaukeeja proti Atlanti dosegel 10 točk, 4 skoke in tri podaje ter zabeležil poraz s 99:94. Tudi Goran Dragić je razočaran zapustil parket, saj je Houston klonil proti Denverju, Dragoć pa je dosegel 6 točk, 3 skoke in 5 podaj.