NBA: Udrih debitiral z 10 točkami in porazom

Beno Udrih je na svoji prvi tekmi za Orlando ob porazu proti Clevelandu vpisal 10 točk, 7 asistenc in 3 skoke (94:118).

24. februar 2013 08.36

Orlando - Slovenski košarkar Beno Udrih je sinoči debitiral pri svojih novih delodajalcih iz Orlanda, ki so na domačem igrišču izgubili s Clevelandom s 94:118 (vrhunci v spodnjem videu).

Udrih se je v 27 minutah izkazal z 10 točkami, 7 podajami, 3 skoki in 2 ukradenima žogama, vendar tekme ne bo ohranil v najlepšem spominu, saj s soigralci ni uspel premagati razpoloženih gostov. Ti so po izenačenem prvem polčasu (51:51) v drugem dvignili raven igre in po treh četrtinah vodili za sedem (79:72), manj kot devet minut pred koncem pa že za petnajst točk (91:76), po čemer se domači niso več vrnili v igro.

Pri Orlandu, ki je izgubil petič zapored, je bil najboljši strelec Arron Afflalo s 16 točkami, dve manj je dosegel novinec Tobias Harris, ki je z Udrihom in Doronom Lambom (brez točke) prišel v nedavni menjavi igralcev moštva z Milwaukeejem. Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Marreese Speights (18), eden izmed sedmih košarkarjev z dvomestnim številom točk.

»Danes so se izkazali naši igralci s klopi, ki v zadnji četrtini niso le ohranili prednosti, temveč so jo tudi povišali. Tako sem lahko pred pomembnim gostovanjem v Miamiju spočil nekatere nosilce igre,« je bil po dvoboju vesel trener Clevelanda Byron Scott.

Njihov naslednji nasprotnik, aktualni prvak lige Miami, je s 114:90 porazil Philadelphio in vknjižil deseto zaporedno zmago. Pri Vročici je bil znova zelo razpoložen LeBron James s 35. trojnim dvojčkom kariere (16 točk, 11 podaj in 10 skokov), ki mu je bil v veliko pomoč prvi strelec tekme Dwyane Wade (33), na nasprotni strani pa je največ pokazal Jrue Holiday (21 točk, 6 skokov in 6 asistenc).