NBA: Udrih in Dragić do sladkih zmag (VIDEO)

Moštvi s slovenskim zastopstvom nad tekmeca s konferenčnega vrha: Phoenix boljši od Portlanda, Memphis od Toronta.

22. januar 2015 07.25
BKN-PORTLAND-TRAIL-BLAZERS-V-PHOENIX-SUNS
J. P., Delo.si

Phoenix - Sinoči sta bila v košarkarski ligi NBA uspešna oba kluba s slovenskim zastopstvom, oba sta na kolena spravila zasedbi, ki sta na razpredelnici uvrščeni povsem blizu konferenčnega vrha. Izjemen podvig se je posrečil Phoenixu, ki je ujel zmagovalni ritem s četrtim zaporednim uspehom in zdaj drži osmo mesto na lestvici zahodne konference, ki še vodi v izločilne boje, sinoči pa je s 118:113 skalp snel tretji najboljši ekipi v dosedanjem delu sezone Portlandu.

Prva četrtina je bila za Sonca sanjska, saj so dosegla kar 40 točk in se odlepila na zelo udobnih +11 (40:29), zalogo pa sredi druge četrtine oplemenitila na kar 25 točk z izjemnim delnim izidom 30:4! Šele nato se je razlika začela topiti, dve minuti in pol pred koncem obračuna je Portland celo prešel v vodstvo s 110:105, a so varovanci trenerja Jeffa Hornaceka pravočasno zmogli še zadnji zasuk in zmago zadržali doma.

Goran Dragić je v 33 minutah, kolikor jih je prebil na parketu, prispeval 16 točk (za dve 5:11, trojke 2:4), en skok, štiri asistence in eno ukradeno žogo, privoščil pa si je tudi tri izgubljene žoge. Še bolj pa sta blestela druga organizatorja igre Eric Bledsoe, ki je zabeležil dvojni dvojček s kar 33 točkami in 10 skoki, zmogel je še šest podaj, in rezervist Isaiah Thomas, ki se je ustavil pri 27 točkah ob odličnem metu za dve (8:10) in treh zadetih trojkah. Goranovega mlajšega brata Zorana Dragića ponovno ni bilo niti v moštvu.

Uspešni pa so bili tudi Grizliji iz Memphisa, ki so v derbiju tretjeuvrščenih zasedb obeh konferenc z 92:86 spravili na kolena goste iz Toronta in se veselili pete zmage v zadnjih šestih obračunih, jubilejne tridesete v sezoni. Do nje so se dokopali predvsem z zbrano in moško igro v zadnji četrtini, ko so se z delnim izidom 10:3 izdatneje odlepili, vodili tudi že s +11, naposled pa zadržali šest točk naskoka in se izognili infarktni končnici.

Že po tradiciji se je pri zmagovalcih najbolj izkazal najboljši evropski košarkar minulega leta po izboru italijanske Gazzette, španski center Marc Gasol s 26 točkami, razigran je bil tudi Zach Randolph z 19 točkami in 13 skoki, medtem ko je Beno Udrih začel na klopi, nato pa v 19 minutah naštel šest točk (prosti meti 2:2, za dve 2:5) ter po en skok in izgubljeno žogo. V vrstah poražencev je bil najučinkovitejši rezervist Louis Williams, ki je potreboval le 24 minut za 21 doseženih točk.

IZIDI LIGE NBA

Memphis Grizzlies : Toronto Raptors 92:86 (Beno Udrih 6 točk, 1 skok in 1 izgubljena žoga v 19 minutah)

Phoenix Suns : Portland Trail Blazers 118:113 (Goran Dragić 16 točk, 1 skok, 4 podaje, 1 ukradena žoga in 3 izgubljene žoge v 33 minutah, Zorana Dragića ni bilo v postavi)

Charlotte Hornets : Miami Heat 78:76

Cleveland Cavaliers : Utah Jazz 106:92

Philadelphia 76ers : New York Knicks 91:98

Atlanta Hawks : Indiana Pacers 110:91

Detroit Pistons : Orlando Magic 128:118

Minnesota Timberwolves: Dallas Mavericks 75:98

New Orleans Pelicans : Los Angeles Lakers 96:80

Washington Wizards : Oklahoma City Thunder 103:105 - po podaljšku