NBA: Udrih na lastni koži občutil moč Vročice

Beno Udrih je v dresu Orlanda klonil proti prvakom iz Miamija (97:96). V zadnjih sekundah je tekmo odločil LeBron James.

07. marec 2013 08.57
D. O., Delo.si

Miami - Miami Heat so sinoči postavili nov klubski rekord, saj so na tekmi proti Orlando Magic vpisali že 16. zaporedno zmago. Čeprav so se Beno Udrih in druščina odlično opirali favorizirani Vročici, pa je tekmo le 3.2 sekunde pred koncem s čudovitim polaganjem odločil LeBron James.

Prvi mož Miamija je sicer dobro minuto pred tem zgrešil dve pomembni trojki, v ključnem trenutku dvoboja pa je iz igre lepo vrgel DeQuana Jonesa in z levico zaključil samostojno akcijo. LeBron je tako tekmo končal pri 26 točkah, Dwayne Wade jih je dodal 24.

»So ena izmed najboljših ekip v ligi, morda celo najboljša. Mi smo dali vse od sebe. Tega se dobro zavedajo tudi oni. Tekma se je odločila v nekaj sekundah, to je za nas težak poraz, toda storili smo korak v pravo smer,« je po tekmi dejal Tobias Harris, ki je skupaj s Jameerjem Nelson za Orlando dosegel 16 točk. Najboljši strelec je bil Nik Vučević, ki je prvakom nasul 25 točk in imel ob tem tudi kar 21 skokov.

Slovenski organizator igre v dresu Orlanda Beno Udrih je tudi tokrat v svojem novem moštvu igral stransko vlogo. Na parketu je namreč preživel le pet minut in v tem času dosegel dve točki.

Toronto nadigral Phoenix

Povsem nerazpoloženi za igro pa so sinoči delovali košarkarji Phoenixa, ki so pred domačimi navijači visoko izgubili proti Torontu (71:98). Marcus Morris je bil z 12 točkami edini član Sonc, ki je tekmo končal z dvomestnim številom doseženih točk. Goran Dragić je na parketu preživel 32 minut in dosegel 8 točk, 6 podaj ter 4 skoke.

»Na tekmi pravzaprav nisem videl veliko pozitivnih stvari, tako da sem lahko vesel, da jo je konec. Sedaj se moramo vrniti na izhodišče in začeti vse znova,« je bil nezadovoljen trener Phoenixa Lindsey Hunter.