NBA: Udrih z dvojnim dvojčkom ob zmagi Miamija v Denverju

Košarkarji Miamija so v ligi NBA z 98:95 premagali Denver. Goran Dragić ni igral, Beno Udrih pa je dosegel 11 točk.

16. januar 2016 08.41
Š. Ro.
Š. Ro.

Denver - Čeprav je moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Miami Heat na gostovanje v Denver odšlo oslabljeno - zaradi poškodb namreč nista igrala ne slovenski reprezentant Goran Dragić ne eden prvih zvezdnikov Dwayne Wade - je vseeno premagalo ekipo Nuggetsov z 98:95.

Odsotnost zvezdnikov je izkoristil drugi slovenski košarkar v Miamiju Beno Udrih, ki je začel v prvi peterki, v 37 minutah je dosegel 11 točk, tri skoke in podelil kar 11 podaj. S 24 točkami je bil prvi strelec Miamija Chris Bosh, blestel je tudi Hassan Whiteside z 19 točkami, 17 skoki in kar 11 blokadami.

Slednji je, tako kot Udrih, dobro izkoristil odsotnost Wada, ki bo nekaj dni počival zaradi bolečin v rami, Dragić okreva po poškodbi mečne mišice. Tudi Whiteside je imel v preteklosti veliko težav s koleni, a tokrat zablestel s trojnim dvojčkom, drugim v tej sezoni in tretjim v karieri. Blizu mu je bil že v prvem polčasu, ko je imel v statistiki že 10 točk, 12 skokov in sedem blokad. »Trenerju sem povedal, da se počutim najbolje doslej po poškodbi in naj mi ne omeji minut na parketu. Vrnil se je stari Hassan.«

Miami je v prvem polčasu že zaostajal za 18 točk, toda nato blestel v tretji četrtini, ki jo je dobil s 30:16. Najbolj zaslužna za to sta bila Bosh in Whiteside, ki sta skupaj v drugem polčasu dosegla 26 točk. Denver je v drugem polčasu zadeval le 28-odstotno, v prvem polčasu 67. Najboljši strelec je bil Darrell Arthur, ki je prispeval 18 točk, Emmanuel Mudiay pa 16.

V zaključku tekme je novinec Justise Winslow dosegel pet točk ob nizu 9:0, s katerim je Miami prišel v vodstvo s 87:82. Moštvi sta bili minuto pred koncem izenačeni na 95, Bosh pa je nato zadel odločilni met z osnovne črte in nato dodal še točko s prostega meta. Trojko za izenačenje in podaljšel je ob zvoki sirene zgrešil Jameer Nelson.