NBA: Wade in Bosh onemogočila Brooklyn, Udrih z lepo minutažo

V ligi NBA so košarkarji Miamija s 102:98 premagali Brooklyn. Beno Udrih je v 30 minitah prispeval 9 točk, 5 skokov in 4 podaje.

27. januar 2016 08.40
Š. Ro.
Š. Ro.

Brooklyn - V ligi NBA so košarkarji Miamija tokrat gostovali v Brooklynu in zmagali s 102:98. Najbolj zaslužna za nov uspeh Vročice sta bila prva zvezdnica Dwayne Wade in Chris Bosh, oba sta dosegla po 27 točk, v mrežo sta dala tudi zadnjih 12.

»Ves čas moramo biti agresivni, ne glede na to, kdo je v igri. Moštvo od naju pričakuje, da sva učinkovita, še posebej v zaključkih. To je najino delo. Dwayne je eden najboljših igralcev na svetu. Če le pride do meta, mu ponavadi uspe. Sam pa poskusim sodelovati z jim, samozavestno metati, ko je čas,« je dejal Bosh.

Pri gostiteljih je bil z 20 točkami najuspešnejši Andrea Bargnani, Joe Johnson jih je dosegel 15. »No, Wade in Bosh sta nam spet dala vetra, poskušali smo različne stvari, da bi ju ustavili, a ni šlo,« je po tekmi dejal trener Mrežic Tony Brown. Prvi mož Miamija Erik Spoelstra je pohvalil tudi Justisa Winslowa, ki je vpisal 13 točk in sedem skokov.

Slovenski košarkar v dresu Miamija Beno Udrih je znova dobil veliko priložnosti, na parketu je prebil 30 minut in v tem času zbral devet točk, pet skokov, štiri podaje in ukradeno žogo. Še vedno za moštvo s Floride ni zaigral Goran Dragić, zaradi poškodbe mečne mišice je izpustil osmo zaporedno tekmo.

New York Saše Vujačića pa je na domačem parketu po podaljšku izgubil proti Oklahoma Cityju s 122:128. Kevin Durant je pri gostih dosegel kar 44 točk in 14 skokov, Russell Westbrook je dodal 30 točk, deset podaj in osem skokov. Vujačić je igral manj kot minuto in pustil prazno statistiko.

NBA:

Indiana Pacers - Los Angeles Clippers 89:91

Philadelphia 76ers - Phoenix Suns 113:103

Brooklyn Nets - Miami Heat 98:102
(Beno Udrih 30 minut, 9 točk, 5 skokov, 4 podaje, ukradena žoga za Miami; Goran Dragić ni igral)

New York Knicks - Oklahoma City Thunder 122:128 (podaljšek)
(Saša Vujačić v manj kot minuti pustil statistiko prazno pri New Yorku)

Toronto Raptors - Washington Wizards 106:89

Milwaukee Bucks - Orlando Magic 107:100

Portland Trail Blazers - Sacramento Kings 112:97

Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 90:92