NBA: Udrih zmagal, Dragić in Vujačič nista igrala (VIDEO)

Detroit prekinil niz treh zaporednih porazov, Miami brez poškodovanega Dragića in New York na kolenih.

13. november 2016 08.04
Pistons Nuggets Basketball

Ljubljana - Sinoči so bili v košarkarski ligi NBA aktivni vsi trije slovenski predstavniki, zgolj Beno Udrih pa se je dokopal do zmage. Njegov Detroit je bil namreč na gostovanju v dvorani Pepsi Center s 106:95 uspešnejši od Denverja, ki mu je tako zadal že tretji poraz zapovrstjo, medtem ko je sam prekinil niz treh tekem brez zmage in ima zdaj po desetih odigranih obračunih ravno polovični izkupiček. Gostje so se že v uvodni četrtini dokopali do 15 točk naskoka, ki so ga bolj ali manj uspešno držali do konca. Denver se je vmes resda približal na zgolj tri točke zaostanka (47:50), popolnega zasuka pa ni zmogel. Pri zmagovalcih je 19 točk zmogel Tobias Harris, Andre Drummond (14 točk in 12 skokov) in Jon Leuer (14 točk in 10 skokov) sta se veselila dvojnih dvojčkov, s klopi pa je vskočil tudi Beno Udrih in v 18 minutah nabral 9 točk (za dve 3:4, trojke 1:3) in 5 asistenc. Pri poražencih je bil najučinkovitejši Emmanuel Mudiay z 19 točkami, zadel je štiri trojke.

Praznih rok je že četrtič zapored ostal Miami, ki je v domači dvorani American Airlines Arena pokleknil še pred Utahom (91:102), s čimer po osmih dvobojih ostaja pri pičlih dveh zmagah. Pri poražencih je bil slovenski as Goran Dragić, ki si je na prejšnji tekmi s Chicagom zvil gleženj, resda v postavi, vendar pa na parket ni stopil. Izid je bil nazadnje izenačen tik pred glavnim odmorom (47:47), nato pa so gostje z delnim rezultatom kar 15:0 razblinili vse dvome o zmagovalcih. Pri Utahu je bil neustavljiv Gordon Hayward s 25 točkami in devetimi skoki, Rudy Gobert pa se je veselil dvojnega dvojčka za po 12 točk in skokov. V vrstah Vročice je izstopal center Hassan Whiteside s 15 točkami in 14 skoki.

Šesti poraz je v devetem obračunu nove sezone vpisal tudi New York, ki mu je na gostovanju v dvorani Air Canada Centre peruti pristrigla zasedba Toronta (107:118). Kratkohlačniki so sicer malenkostno bolje začeli, odšli na prvi odmor s štirimi točkami zaloge, do konca prvega polčasa zadržali tri, nazadnje vodili s 75:74, nato pa se je tehtnica začela nagibati na domačo stran. Izid je bil poravnan še pri 101:101, končnica pa se je razpletla povsem po taktih gostiteljev, pri katerih se je DeMar DeRozan ustavil šele pri 33 točkah. V vrstah poražencev ni kaj bistveno zaostajal Carmelo Anthony z 31 točkami, Joakim Noah je prispeval 18 skokov, medtem ko Saša Vujačič ni stopil na parket, čeravno je bil v kadru.

IZIDI

Denver Nuggets : Detroit Pistons 95:106 (Beno Udrih 9 točk in 5 podaj v 18 minutah)
Miami Heat : Utah Jazz 91:102 (Goran Dragić ni igral)
Toronto Raptors : New York Knicks 118:107 (Saša Vujačič ni igral)
Indiana Pacers : Boston Celtics 99:105
New Orleans Pelicans : Los Angeles Lakers 99:126
Atlanta Hawks : Philadelphia 76ers 117:96
Chicago Bulls : Washington Wizards 106:95
Houston Rockets : San Antonio Spurs 100:106
Minnesota Timberwolves : Los Angeles Clippers 105:119