NBA: Udrihov Detroit doma ostaja neporažen (VIDEO)

Pred domačimi navijači je s 103:86 odpravil ekipo Denverja, slovenski košarkar je v 20 minutah prispeval 7 točk.

06. november 2016 08.37
Nuggets Pistons Basketball

Auburn Hills - Potem ko so morali košarkarji Detroita v minulem kolu lige NBA prekiniti niz treh zaporednih zmag in premoč na gostovanju priznati Brooklynu, so se sinoči vnovič vrnili na zmagovite tirnice in pred 16.218 gledalci v domači dvorani The Palace of Auburn Hills s 103:86 odpravili zasedbo Denverja, ki tako ostaja pri dveh zmagah, medtem ko ima Detroit, ki ga prihodnji obračun čaka v noči na torek na gostovanju pri vodilnem moštvu zahodne konference Los Angeles Clippers, v žepu štiri zmage in dva poraza.

Že začetne minute so nakazale razplet dvoboja. Poznejši zmagovalci so namreč pobegnili z 10:0 in na prvi odmor odnesli kar 17 točk naskoka, ki je do konca prvega polčasa skopnel na sedem točk. V začetku tretje četrtine so gostitelji nanizali devet točk zapored in se spet izdatneje odlepili, razlika se ni več spustila pod deset točk, je pa sredi zadnjega dela narasla na kar 25 točk. Pri zmagovalcih je Andre Drummond že tridesetič v karieri zmogel vsaj 20 skokov na tekmi, tokrat je prispeval kar 17 obrambnih in tri v napadu, k dvojnemu dvojčku je dodal še 19 točk.

Po 15 sta jih pristavila še Marcus Morris in Jon Leuer, medtem ko je slovenski predstavnik Beno Udrih, kot je že običaj, začel na klopi, nato pa v 20 minutah zabeležil sedem točk (za dve 2:4, trojke 1:2), tri skoke, šest asistenc in dve izgubljeni žogi. Pri poražencih se je center Jusuf Nurkić dokopal do dvojnega dvojčka za deset točk in dvanajst skokov, medtem ko je Wilsonu Chandlerju do podobnega podviga zmanjkal en skok (21 točk, 9 skokov). Detroit tako tudi po četrtem obračunu nove sezone v domači dvorani ostaja neporažen.

LIGA NBA

Detroit Pistons : Denver Nuggets 103:86 (Beno Udrih 7 točk, 3 skoki, 6 podaj v 20 minutah)
Oklahoma City Thunder : Minnesota Tomberwolves 112:92
Philadelphia 76ers : Cleveland Cavaliers 101:102
Orlando Magic : Washington Wizards 88:86
Indiana Pacers : Chicago Bulls 111:94
Atlanta Hawks : Houston Rockets 112:97
Milwaukee Bucks : Sacramento Kings 117:91
San Antonio Spurs : Los Angeles Clippers 92:116