NBA: Udrihov Detroit ne spusti iz rok osmega mesta in končnice (VIDEO)

Košarkarji Detroita so bili uspešni tretjič v zadnjih štirih poskusih, sinoči so po podaljšku s 120:113 odpravili Portland.

01. marec 2017 07.03
Trail Blazers Pistons Basketball

Auburn Hills - Glede napredovanja v izločilne boje košarkarske lige NBA ta čas kaže precej bolje Detroitu Bena Udriha kot Miamiju Gorana Dragića. Moštvi sta namreč sosedi na razpredelnici, prvo zaseda osmo mesto na vzhodu, drugo je tik za njim, a ju ločita dve zmagi. Detroit je bil v zadnjih štirih poskusih uspešen trikrat, nazadnje sinoči, ko je pred 13.502 navijači v dvorani The Palace of Auburn Hills po podaljšku s 120:113 odpravil zasedbo Portlanda, ki zaenkrat neuspešno lovi preboj v končnico.

Sinoči ni po prvi četrtini prav nič dišalo po tem, da bo zmaga ostala doma, saj so si gostje bliskovito nabrali 14 točk naskoka in bili še ob glavnem odmoru pet točk spredaj. Tudi v zadnjo četrtino rednega dela so še odnesli štiri točke zaloge, vztrajnost pa se je Detroitu, ki je pred tem nazadnje vodil z 2:0, vendarle izplačala. Po izenačenju na 85:85 je namreč škarje in platno vzel v svoje roke, z delnim izidom 13:2 tudi udobno pobegnil, naposled pa je Damian Lillard 2,8 sekunde pred koncem rednega dela s košem za izenačenje (109:109) gostom izvlekel podaljšek.

V njem pa dvomov o zmagovalcu ni bilo več, domači so po 111:111 nanizali kar devet točk zapovrstjo in s tem zadržali dobro izhodišče pred finišem prvega dela ligaške sezone. V vrstah zmagovalcev slovenski as Beno Udrih ni dobil priložnosti za dokazovanje, dasiravno je bil v postavi, zato pa sta nase opozorila Marcus Morris z osebnim rekordom (37 točk, od tega tri trojke) in center Andre Drummond z dvojnim dvojčkom za 19 točk in 15 skokov, medtem ko se je pri poražencih Lillardu nasmihal celo trojni dvojček, a ga je zgrešil za las (34 točk, 11 skokov in 9 asistenc).

IZIDI LIGE NBA

Detroit Pistons : Portland Trail Blazers 120:113 - po podaljšku (Beno Udrih ni igral)
Washington Wizards : Golden State Warriors 112:108
Chicago Bulls : Denver Nuggets 107:125
Memphis Grizzlies : Phoenix Suns 130:112
Oklahoma City Thunder : Utah Jazz 109:106
Los Angeles Lakers : Charlotte Hornets