NBA: Udrihov Milwaukee znova ugnal LeBrona in druščino

Sinoči je v ligi NBA Milwaukee premagal Miami (105:97), Houston je klonil v San Antoniu (91:99).

02. februar 2012 07.17
02. februar 2012 08.39
Š. Ro., Delo.si

Milwauke - Sinoči sta v obračunih lige NBA na parket stopila oba slovenska košarkarja. Beno Udrih se je z Milwaukeejem znova veselil zmage nad eno najbolj vročih ekip, Miami Heat. Milwakuee je bil boljši že drugič v desetih dneh in zmagal s 105:97. Beno Udrih je v šestih minutah dosegel šest točk.

Poraza Miamiju ni mogel preprečiti niti zvezdnik LeBron James, ki je dosegel kar 40 točk, kar je njegov najboljši strelski izkupiček v tej sezoni, ob tem pa kaže omeniti, da je kar 24 točk dosegel v uvodni četrtini. Korak z njim je držal le Dwyane Wade s 23 točkami, medtem ko je bil izkupiček drugih igralcev s Floride pod povprečjem. V Milwaukeeju je blestel Brandon Jennings, ki je 31 točkam dodal še osem podaj

Duncan in Parker potopila Houston

Goran Dragič je z Houston Rockets gostoval pri San Antonio Spurs in izgubil z 91:99, slovenski reprezentant pa je v 16 minutah dosegel pet točk. Ob tem dosežku je v statistiko vpisal še tri skoke in podaje, enkrat pa je ukradel žogo.

V San Antoniu je bila najbolj učinkovita naveza Tim Duncan - Tony Parker. Duncan je raketam nasul 25, Parker pa 24 točk. Ostroge so v tretji četrtini imele 18 točk prednosti (58:40), a so jih rakete ujele, v razburljivi končnici pa morale priznati premoč gostiteljem, ki so dosegli že enajsto zmago na domačem terenu. Pri gostih je bil najbolj učinkovit Kevin Martin z 29 točkami.