NBA: Udrihovih 14 točk za novo zmago Grizlijev (VIDEO)

Košarkarji Memphisa, ki so si že zagotovili končnico, so se znesli nad New Orleansom in zmagali s kar 110:74.

09. april 2015 09.21
Pelicans Grizzlies Basketball
J. P., Delo.si

Memphis - Čeprav so si košarkarji Memphisa že pred časom zagotovili preboj v izločilne boje lige NBA, se tekem rednega dela še vedno lotevajo enako odločno in agresivno, kar je sinoči na lastni koži občutil New Orleans, ki je v dvorani FedExForum grdo izgubil s 74:110. Prva četrtina je bila še razmeroma izenačena in so v njej lep čas vodili tudi Pelikani, nato pa se je začela tehtnica vse bolj izdatno nagibati na stran Grizlijev, razlika je vmes dosegla celo rekordnih 40 točk.

New Orleans vseeno ostaja nad gladino, kar se napredovanja v končnico tiče, saj z 42 zmagami še drži osmo mesto na razpredelnici zahodne konference, vendar pa ima povsem enak izplen kot devetouvrščena Oklahoma, ki pa je padla v rezultatsko krizo, saj je v zadnjih štirih obračunih izgubila. Po drugi strani je Memphis hitro pozabil domač poraz z Washingtonom na prejšnji tekmi in se spet prebil na drugo mesto zahoda in tretje mesto med vsemi ekipami v ligi, doslej je zbral že 53 zmag.

V vrstah zmagovalcev je bil med tistimi, ki so se najbolj izkazali, tudi slovenski rezervist Beno Udrih, ki je na parketu prebil 19 minut in v tem času zabeležil 14 točk ob uspešnem metu (prosti meti 4:4, za dve 5:7, trojke 0:1), dodal pa še dve asistenci. Trije njegovi soigralci (Jeff Green, Zach Randolph in Marc Gasol) so prispevali po 15 točk, ob čemer je krilni igralec Randolph vpisal dvojnega dvojčka s še 13 skoki. Pri poražencih je bil strelsko še najbolj učinkovit Anthony Davis z 12 točkami.

Zdaj čakajo Grizlije do konca rednega dela še štirje dvoboji, od tega sprva trije zapored na gostovanjih, prvi v noči na soboto pri Utahu. Prvi del sezone bodo zapečatili čez natanko teden dni z domačim obračunom z Indiano. Že v noči na jutri pa bo aktiven Miami z bratoma Goranom in Zoranom Dragićem, ki bo gostil Bike iz Chicaga. Vročici teče voda v grlo, saj je eno zmago oddaljena od izločilnih bojev, torej mora iz preostalih štirih dvobojev izvleči kar največ.

New York Knicks : Indiana Pacers 86:102
Memphis Grizzlies : New Orleans Pelicans 110:74 (Beno Udrih 14 točk in 2 podaji v 19 minutah)
Milwaukee Bucks : Cleveland Cavaliers 99:104
San Antonio Spurs : Houston Rockets 110:98
Denver Nuggets : Los Angeles Lakers 119:101
Utah Jazz : Sacramento Kings 103:91
Dallas Mavericks : Phoenix Suns 107:104
Portland Trail Blazers : Minnesota Timberwolves 116:91