NBA: Utah prizadejal Memphisu tretji zaporedni poraz

Košarkarji Memphisa so izgubili proti Utahu z 91:97, San Antonio je je proti Clippersom končal niz porazov (125:118).

23. december 2014 09.26
Jazz Grizzlies Basketball

Memphis - Košarkarji Memphisa so ponoči gostili Utah in izgubili z 91:97, s čimer so prvič po lanskem decembru vknjižili tri zaporedne poraze (vrhunci v zgornjem videu).

Memphis je proti Utahu igral brez poškodovanih Zacha Randolpha in Tonyja Allena. Ob njuni odsotnosti je bil prvi strelec ekipe Mike Conley z 28 točkami, Beno Udrih pa ni imel svojega večera in je tekmo končal brez točk (za dve 0-1, trojke 0-2), v svoji statistiki pa je imel po tri podaje in skoke.

Pri Utahu so štirje košarkarji presegli mejo desetih točk, najučinkovitejša sta bila Alec Burks (23) in Gordon Hayward (21).

Tekma je bila zelo izenačena, saj si nobena ekipa ni priigrala več kot osem točk prednosti. Domačini so po uvodni četrtini vodili z 22:19 in 3 minute ter 14 sekund pred koncem polčasa s 43:36, nato pa je Utah dosegel zadnjih osem točk in ob glavnem odmoru vodil s 44:43.

Gostje so imeli 80 sekund pred iztekom rednega dela le tri točke prednosti (87:84), nato pa je Burks zadel met za dve točki, Hayward pa je dodal prosta meza za vodstvo s sedmimi točkami razlike, ki ga Memphis ni nadoknadil.

Beno Udrih je po tekmo priznal, da njegovo moštvo ni vajeno zaporednih porazov: »Nismo vložili dovolj truda za zmago in takšnih nizov nismo navajeni.«

Ostroge prekinile niz porazov

San Antonio Spurs so bili s 125:118 boljši od Los Angeles Clippersov in so prekinili niz štirih zaporednih porazov.

Ostroge so po petih tekmah odsotnosti znova lahko računale na organizatorja igre Tonyja Parkerja, ki je stvari nemudoma vzel v svoje roke in bil s 26 točkami prvi strelec tekme:

»Težko je bilo opazovati poraze. To je bilo težko obdobje, zato sem danes poskušal v igro vnesti čim več energije in igrati agresivno,« je dejal francoski košarkar pri Ostrogah.

Parkerju sta bila v veliko pomoč Boris Diaw (23) in Tim Duncan (21 točk in 12 skokov), medtem ko sta bila pri Clippersih najbolj razpoložena Chris Paul s 25 točkami in Blake Griffin z 22 točkami.