NBA: velika trojka Clevelanda premočna za oslabljeni Miami, Westbrook podaljšal niz trojnih dvojčkov

Cleveland Cavaliers so s 114:84 premagali Miami Heat. Houston je bil s 102:99 boljši od Oklahome.

10. december 2016 06.18
10. december 2016 06.46
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

Cleveland - Košarkarji Miamija so ponoči gostovali pri aktualnih prvakih lige NBA, Cleveland Cavaliers, in doživeli visok poraz s 84:114.

Vročica je imela na gostovanju na voljo le osem košarkarjev in se ni mogla enakovredno zoperstaviti najboljši ekipi vzhodne konference, četrti zaporedni poraz je bil neizbežen.

Pri Clevelandu so izstopali člani velike trojke, ki so skupaj dosegli 78 točk. Lebron James je vknjižil 27 točk in s skupno 27315 točkami na devetem mestu večne lestvice strelcev lige NBA prehitel Elvina Hayesa (27313), kmalu pa bo dohitel tudi osmouvrščenega Mosesa Malona (27409).

Kevin Love je tekmo končal z 28 točkami in 15 skoki, Lebron James s 27 točkami, 8 skoki in 8 podajami, Kyrie Irving pa s 23 točkami in 3 podajami.

Pri Miamiju je bil prvi strelec Derrick Williams s 17 točkami, Goran Dragić je prispeval 15 točk (za dve 2:7, trojke 2:4, prosti meti 5:6), 4 podaje in 3 skoke.

Miami se je enakovredno boril le v prvi četrtini, ki jo je izgubil za štiri točke (27:31). Gostitelji so nato vtrajno povečevali prednost in ob glavnem odmoru vodili za 11 (57:46), po treh četrtinah pa za 18 (87:69).

Cleveland je s 16 zmagami in 5 porazi na prvem mestu vzhodne konference, tesno za njim je Toronto (16:7), medtem ko je Miami trinajsti (7:16).

Westbrook dobil strelski dvoboj s Hardnom, Houston pa premagal Oklahomo

V zelo zanimivem dvoboju je Houston na gostovanju pri Oklahomi slavil s 102:99.

Gledalci so lahko uživali v strelskem dvoboju domačina Russla Westbrooka in Jamesa Hardna. Domači zvezdnik se je izkazal z že sedmim zaporednim trojnim dvojčkom (27 točk, 10 skokov, 10 podaj) in postal prvi košarkar po Michaelu Jordanu s tem dosežkom, v celotni zgodovini lige NBA pa je imel daljši niz le Wilt Chamberlain (9).

Tudi Harden je bil zelo razpoložen in mu je za trojni dvojček zmanjkal le en skok, dosegel je 21 točk, 12 podaj in 9 skokov.

Houston je na četrtem mestu zahodne konference (16:7), Oklahoma pa je šesta (14:9).