NBA: vidna vloga Udriha pri zmagi nad Indiano

Memphis Grizzlies so bili uspešni na gostovanju v Indiani (112:103), Beno Udrih je dosegel 13 točk.

30. oktober 2015 06.53
30. oktober 2015 07.20
NBA/

Indiana - Košarkarji Memphisa so ponoči gostovali v Indiani in dosegli prvo zmago v sezoni (112:103).

Pri Grizlijih je na igrišče stopilo deset igralcev in sedem jih je preseglo mejo desetih točk. Najbolj razpoložen je bil Marc Gasol z 20 točkami, vidno vlogo pa je imel tudi Beno Udrih, ki je igral slabih osemnajst minut in bil s 13 točkami drugi strelec ekipe (za dve 4-4, trojke 1-2, prosti meti 2-2), v svojo statistiko pa je vpisal še 6 podaj in 2 skoka.

Pri Indiani je bil najbolj razigran George Hill z 20 točkami, Paul George je dodal 18 točk, 8 skokov in 5 podaj.

Memphis je bolje začel tekmo in si že v uvodni četrtini priboril dvanajst točk prednosti (22:10), kar pa je Indiana izničila še pred koncem prvega polčasa (42:42). Ob glavnem odmoru je bilo 50:49 za goste.

V tretji četrtini je imela pobudo Indiana in pobegnila na osem točk (71:63), Memphis pa se je do konca četrtine približal le na dve (73:75).

Grizliji so tekmo odločili v zadnjih štirih minutah, ko so pri rezultatu 96:96 dosegli 10 izmed naslednjih 13 točk - Jeff Green je v tem nizu prispeval šest točk, Marc Gasol pa preostale tri - in prednost zadržali do konca tekme.

Knicks izgubili proti Indiani

New York Knicks so Madison Square Gardnu morali priznati premoč Indiani s 101:112.

Pri domačih je Saša Vujačić tekmo začel v prvi peterki in na parketu preživel 25 minut, tokrat pa ni imel svojega večera in je dosegel zgolj šest točk (za dve 0-4, trojke 2-6), tem pa dodal še 2 skoka in 2 podaji. V njegovem moštvu je bil prvi strelec Carmelo Anthony s 25 točkami.

Pri Atlanti sta se najbolj izkazala Jeff Teague s 23 točkami in Al Horford z 21 točkami.