NBA: Vročica ob Dragićevi vrnitvi zmagala v Milwaukeeju

Miami Heat so na gostovanju v Milwaukeeju slavili s 107:103. Goran Dragić je dosegel 12 točk, Beno Udrih pa 5 točk.

30. januar 2016 08.09
M. Ž.
M. Ž.

Milwaukee - Košarkarji Miamija so ponoči gostovali v Milwaukeeju in po napetem zaključku zmagali s 107:103, kar je njihova tretja zaporedna zmaga.

Pri Miamiju sta strelsko izstopala Dwyane Wade s 24 točkami in Chris Bosh z 20 točkami. V moštvo se je po osmih tekmah odsotnosti vrnil slovenski organizator igre Goran Dragić, ki je zadel 5 izmed 8 metov iz igre in tekmo končal z 12 točkami (za dve 4-6, trojke 1-2, prosti meti 1-2), 8 podajami in 4 izgubljenimi žogami.

»Po tekmi se bil presenečen, saj sem pričakoval, da bom bolj utrujen. Lepo se je vrniti in igrati ob boku svojih soigralcev. Vesel sem, da smo gostujočo turnejo končali z zmago,« je dejal Dragić.

Beno Udrih je na parketu preživel dobrih 16 minut in dosegel 5 točk (za dve 1-2, trojke 1-2), 2 podaji in 2 izgubljeni žogi.

Vročica je dobro začela tekmo in v prvi četrtini vodila za največ devet točk, od odmoru pa je bilo 33:28. Gostje so bili v ospredju tudi v drugi četrtini in po slabih štirih minutah pobegnili na dvanajst točk (44:32), Milwaukee pa se je do konca polčasa približal na sedem (48:55).

Gostitelji so večji del tretje četrtine lovili Miami in ga ob koncu tudi ujeli, ko so zaostanek 75:79 spremenili v vodstvo s 83:79. Zadnji koš v tem delu igre je dosegel Beno Udrih in gostje so pred zadnjo četrtino zaostajali za dve (81:83).

Košarkarji Miamija so v zadnjo četrtino vstopili z delnim izidom 8:2 in si priborili štiri točke prednosti (89:85), Milwaukee pa je zaostanek hitro izničil. Rezultat je bil minuto pred koncem izenačen na 101:101, takrat pa je stvari v svoje roke vzel Wade. Najprej je zadel met za dve točki, nato pa zadel dva izmed naslednjih štirih prostih metov (105:101). Domačine je v igro vrnil njihov prvi strelec Giannis Antetokounmpo (28), vendar pa je na njegov koš uspešno odgovoril Wade, ki je zadel zadnja prosta meta za končnih 107:103.

Miami je s 26 zmagami in 21 porazi na šestem mestu vzhodne konference, Milwaukee pa jez 20 zmagami in 29 porazi na trinajstem mestu. Vodi Cleveland z izkupičkom 33-12.

Newyorčani premagali Phoenix

New York Knicks so pred domačimi gledalci premagali Phoenix s 102:84. Pri Kratkohlačnikih sta se v ekipo vrnila Carmelo Anthony in Kristaps Porzingis, prvi je bil z 19 točkami najboljši strelec svoje ekipe, drugi pa je dodal 7 točk in 7 skokov.

Slovenski košarkar Saša Vujačić je igral 22 minut in vknjižil 7 točk (za dve 2-6, trojke 1-3), 2 skoka in 2 ukradeni žogi.

Pri Phoenixu je bil prvi strelec Devin Booker z 21 točkami.

New York je na devetem mestu vzhodne konference (23-26), s štirimi porazi več od osmouvrščene Indiane (24-22).

Phoenix je šele trinajsti v zahodni konferenci (14-34) in kar osem zmag oddaljen od želenega osmega mesta, na katerem je Portland (22-26).

Rezultati lige NBA

Milwaukee Bucks - Miami Heat 103:107

(Goran Dragić 12 točk, 8 podaj in 4 izgubljene žoge v 31:37, Beno Udrih 5 točk, 2 podaji in 3 izgubljene žoge v 16:23 za Miami)

New York Knicks - Phoenix Suns 102:84

(Saša Vujačić 7 točk in 2 skoka v 22:18 za New York)

Boston Celtics - Orlando Magic 113:94

Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 106:114

Oklahoma City Thunder - Houston Rockets 116:108

Dallas Mavericks - Brooklyn Nets 91:79

Utah Jazz - Minnesota Timberwolves 103:90

Portland Trail Blazers - Charlotte Hornets 109:91