NBA: Vročica pregnala tudi Sršene, Vujačić izgubil z Grizliji

V ligi NBA je sinoči Miami z 98:95 premagal Charlotte. Goran Dragić je dosegel 12 točk, Beno Udrih pa štiri.

06. februar 2016 08.57
Š. Ro.
Š. Ro.

Charlotte - V severnoameriški košarkarski ligi je moštvo Miami Heat v gosteh premagalo Charlotte Hornets z 98:95. To je za Vročico že šesta zmaga na zadnjih sedmih tekmah. Razpoložen je bil zlasti Hassan Whiteside s trojnim dvojčkom: dosegel je deset točk, deset skokov in deset blokad. To je bil že njegov tretji dvojni dovjček te sezone in četrti v karieri.

Najuspešeneje sta sicer koš znova polnila Dwayne Wade (22 točk) in Chris Bosh (20 točk), uspešen večer pa sta imela tudi oba Slovenca v dresu moštva s Floride: Goran Dragić je v 32 minutah dosegel 12 točk, osem ujetih žog in devet podaj, Beno Udrih je v 15 minutah prispeval štiri točke ter po dve podaji in dva skoka.

Za Charlotte je Marvin Williams dosegel 27 točk, Nicolas Batum 21, Kemba Walker pa 20. »Whiteside je zaznamoval vse vidike igre. V tem trenutku je eden najboljših igralcev v ligi. Ko vstopi na igrišče spremeni potek. Miami je z njim popolnoma drugačna ekipa,« je dejal trener Sršenov Steve Clifford.

Minuto in deset sekund pred koncem je Charlotte še vodil s 93:90, a sta Wade s polaganjem in Bosh s trojko pripravila preobrat za 95:93 vsega 23 sekund do konca. Domači bi lahko izenačili, a po ukradeni žogi Justisa Winslowa je bil Luol Deng uspešen pri prostem metu (96:93), nato pa zadel še po protinapadu, ko je žogo ukradel Wade in štiri sekunde pred koncem postavil končni rezultat. Tekma je bila sicer ves čas zelo izenačena, kar 26-krat sta se moštvi izmenjali v vodstvu in bili 12-krat izenačeni, vključno s 47:47 ob polčasu.

Miami se zdaj vrača domov, v noči na ponedeljek bo gostil moštvo Los Angeles Clippers.

Na parketu je bil sinoči tudi Saša Vujačić s svojo ekipo New York Knicks in v domačem Madison Square Gardnu izgubil s 85:91 proti Memphis Grizzlies. V 16 minutah je Mariborčan zbral deset točk, štiri skoke in podajo. Z 18 točkami je bil pri Knicks najboljši Jose Calderon. Za Memphis je Jeff Green dosegel 16 točk, vključno s prostimi meti šest sekund pred koncem. Memphis je tako prišel do pete zaporedne zmage. Arron Afflalo je sicer s trojko 35 sekund pred koncem New York približal na dve točki zaostanka, a je osem sekund pred koncem zgrešil met iz skoka, s katerim bi tekmo lahko izenačil in prevesil v podaljšek.