NBA: Vročica v Washingtonu zlahka opravila s Čarovniki

Košarkarji Miamija so na gostovanju v Washingtonu dosegli prepričljivo zmago (97:75). Dragić 18 točk, Udrih 4 točke.

04. januar 2016 06.43
04. januar 2016 06.59
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

Washington - Košarkarji Miamija so suvereno opravili z gostovanjem v Washingtonu in slavili s 97:75, s čimer so dosegli svojo dvajseto zmago v sezoni. Goran Dragić je bil z 18 točkami drugi strelec svojega moštva, Beno Udrih je prispeval 4 točke.

Vročica je zmagovalca odločila že v prvem polčasu. Po uvodni četrtini je imela točko prednosti (25:24), nato pa je prišla druga četrtina, v kateri so gostitelji povsem popustili. Washington je v drugih dvanajstih minutah zgrešil kar 20 izmed 22 metov iz igre in v tem delu vknjižil zgolj sedem točk, kar so pri Miamiju znali izkoristiti in si do glavnega odmora priigrali 19 točk naskoka (50:31).

Miami je imel tudi v drugem delu vse v svojih rokah in po tretji četrtini vodil za 22 točk (73:51), tako da je tekmo mirno pripeljal do konca.

Pri Miamiju je bil prvi strelec Chris Bosh s 23 točkami, Goran Dragić je v 31 minutah dosegel 18 točk (za dve 6-10, za tri 2-4), 5 podaj in 2 skoka, Beno Udrih pa v 17 minutah 4 točke (za dve 2-4), 6 podaj in 3 skoke.

Pri Washingtonu je bil najbolj razpoložen John Wall s 14 točkami.

Košarkarji Miamija so z 20 zmagami in 13 porazi na tretjem mestu vzhodne konference, pred njimi sta Chicago (20-12) in Cleveland (22-9).

Vujačić s klopi spremljal zmago Newyorčanov nad Atlanto

New York Knicks so pred domačimi gledalci premagali Atlanto s 111:97. Za zmago Newyorčanov je imel največ zaslug Arron Afflalo, ki je ob natančnem metu dosegel 38 točk (za dve 7-9, trojke 7-8, prosti meti 3-4), Robin Lopez je dodal 16 točk, Saša Vujačić pa ni dobil priložnosti.

Pri Atlanti sta največ točk dosegla Paul Millsap (19) in Kent Bazemore (18).

New York je na dvanajstem mestu vzhodne konference (16-19), Atlanta je peta (21-14).

Rezultati lige NBA

Washington Wizards - Miami Heat 75:97

(Goran Dragić 18 točk in 5 podaj v 31 minutah, Beno Udrih 4 točke, 6 podaj v 17 minutah za Miami)

New York Knicks - Atlanta Hawks 111:97