NBA: Vročica z razpoloženim Dragićem zmagala v Denverju

V ligi NBA so košarkarji Miami Heat s 106:98 premagali Denver Nuggets. Goran Dragić je dosegel 16 točk in 7 podaj.

01. december 2016 08.46
Heat Nuggets Basketball
Š. Ro.
Š. Ro.

Miami - Košarkarji moštva Miami Heat so v severnomeriški košarkarski ligi prišli do nove zmage, v noči na četrtek so v gosteh premagala Denver Nuggets s 106:98. Goran Dragić je v 34 minutah za Miami dosegel 16 točk, sedem podaj in tri skoke.

Prvi strelec Miamija je bil Hassan Whiteside s 25 točkami in 16 skoki, blestel je tudi rezervist Wayne Ellington z 22 točkami. Ključna za zmago je bila predvsem odlična zadnje četrtina, ki so jo gostje dobili z 31:18.

»Ta ekipa mi je všeč, predvsem me veseli čvrstost, ki jo kaže. Zmage v gosteh so še posebej slastne, saj jih je težje doseči. Zmeraj je težje zmagati v gosteh, ne glede na to, pri kom si,« je po tekmi dejal trener Miamija Erik Spoelstra.

Zmage se je z moštvom Detroit Pistons veselil tudi Beno Udrih. V gosteh so premagali Boston Celtics s 121:114, slovenski košarkar je v 12 minutah za Detroit prispeval dve podaji in ujeto žogo. Kentavious Caldwell-Pope je bil najboljši s 25 točkami.

Igral je tudi Saša Vujačić, ki je z New York Knicks v gosteh s 106:104 premagal Minnesota Timberwolves in v 11 minutah dosegel pet točk, tri skoke in podajo. Kristaps Porzingis je za Kratkohlačnike dodal 29 točk,ekipa pa je naredila vse, da je v kozji rog ugnala zelo razpoloženega Karl-Anthonyja Townsa, ki je za Minnesoto dosegel rekord kariere in kar 47 točk. Towns je z 21 leti postal najmlajši igralec ekipe Timberwolves, ki je na tekmi dosegel vsaj 40 točk. K skupaj 47 je dodal še 18 ujetih žog. Igralec je šele drugo leto na položaju centra, tokrat je dosedanji rekord 35 točk še nadgradil.

Na drugih tekmah so Toronto Raptors s 120:105 premagali Memphis Grizzlies, Chicago Bulls so z 90:96 klonili proti Los Angeles Lakers, košarkarji Oklahoma City Thunder so po podaljšku s 126:115 premagali Washington Wizards. Dallas Mavericks so s 87:94 klonili proti San Antonio Spurs, Phoenix Suns so s 109:107 premagali Atlanta Hawks, Portland Trail Blazers pa Indiana Pacers s 131:109.

Mokra tla oziroma neustrezno igrišče sta botrovala odpovedi tekme med Philadelphia 76ers in Sacramento Kings. Nadomestni termin še ni znan.