NBA: Vročici v Memphisu v podaljšku zmanjkalo moči

Košarkarji Miamija so na gostovanju v Memphisu izgubili po podaljšku z 90:99. Dragić 16 točk, Udrih brez točke.

30. december 2015 06.35
30. december 2015 07.00
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

Memphis - Košarkarji Miamija so še drugo noč zapored parket zapustili s sklonjenimi glavami. Po včerajšnjem porazu proti Brooklynu so bili danes neuspešni še na gostovanju v Memphisu, ki je po podaljšku zmagal z 99:90.

Pri Memphisu je imel najpomembnejšo vlogo Marc Gasol, ki je dosegel 23 točk, od tega 7 v podaljšku, Zach Randolph je dodal 17 točk in 7 skokov.

Pri Miamiju je bil najbolj razpoložen Chris Bosh z 22 točkami, Dwyane Wade jih je dosegel 19. Goran Dragić je v 41 minutah vknjižil 16 točk (za dve 6-7, trojke 1-3, prosti meti 1-2), Beno Udrih pa je v slabih 12 minutah zabeležil dve podaji.

V uvodni četrtini je imel vidno vlogo Goran Dragić, ki je zadel vse štiri mete iz igre in dosegel 10 izmed 30 točk svojega moštva, Miami pa je vodil za štiri (30:26). Moštvi sta bili tudi v drugi četrtini zelo izenačeni, ob glavnem odmoru pa je bil izid 47:47.

Vročica je drugi polčas začela z delnim izidom 8:3 in si priborila pet točk naskoka, kar pa je Memphis ekspresno izničil in s šestimi zaporednimi točkami rezultat obrnil v svojo korist (56:55). Moštvi sta bili štiri minute pred koncem četrtine poravnani na 62:62, nato pa je Memphis vknjižil sedem zaporednih točk in pred zadnjo četrtino vodil z 69:62.

Grizliji so dobro igro prenesli tudi v zadnji del in dobrih šest minut pred koncem vodili z 81:72, nato pa se jim je v napadu povsem ustavilo, saj so do konca rednega dela dosegli le še dve točki. Gostje so to znali izkoristiti in so tri minute pred iztekom izenačili na 83:83. V samem zaključku sta imeli obe ekipi priložnost za zmago, vendar je pri Memphisu zgrešil Mike Conley, pri Miamiju pa Chris Bosh.

Sledil je podaljšek, v katerem je Memphis zagospodaril na igrišču. Domačini so dosegli prvih šest točk, njihova gonilna sila pa je bil Gasol, ki je 7 izmed 16 točk svojega moštva v podaljšku in poskrbel, da je zmaga ostala v Memphisu.

Miami je z 18 zmagami in 13 porazi na osmem mestu vzhodne konference, na vrhu je Cleveland (21-9). Memphis je šesti v zahodni konferenci (18-16), pri je Golden State (29-1).

New York dobil dvoboj z Detroitom

New York Knicks so v domačem Madison Square Gardnu premagali Detroit s 108:96. Pri domačih je šest igralcev preseglo mejo desetih točk, najbolj razigrana pa sta bila Carmelo Anthony s 24 točkami in Derrick Williams z 18 točkami. Saša Vujačić ni stopil na parket.

Pri Detroitu je bil prvi strelec Ersan Ilyasova z 19 točkami, Marcus Morris in Reggie Jackson sta jih dodala po 17.

New York je s 15 zmagami in 18 porazi na dvanajstem mestu vzhodne konference, Detroit je deseti (17-15).

Bledsoe končal sezono

Moštvo Phoenix Suns bo preostanek sezone moralo odigrati brez svojega prvega strelca Erica Bledsoeja, ki je preostal operacijo levega meniskusa. 26-letni branilec se je poškodoval na sobotni tekmi v Philadelphii, ki jo je Phoenix izgubil s 104:111.

Bledsoe je v tej sezoni odigral 31 tekem in imel povprečje 20,4 točke, 6,1 podaje in 4 skoke na tekmo. Phoenix je sezono začel slabo, saj je z 12 zmagami in 31 porazi na dvanajstem mestu zahodne konference.

Rezultati lige NBA

Memphis Grizzlies - Miami Heat 99:90 (po podaljšku)

(Dragić 16 točk, 5 podaj in 3 skoki v 41:21, Udrih 2 podaji in skok v 11:39 za Miami)

New York Knicks - Detroit Pistons 108:96