NBA: Vujačič prepričljiv, Kratkohlačniki ne (VIDEO)

Košarkarji New Yorka so pred domačimi navijači pokleknili pred Charlottom (97:111), Saša Vujačič je dosegel 16 točk.

07. april 2016 09.05
Hornets Knicks Basketball

New York - Da bodo košarkarji New Yorka ostali brez končnice lige NBA, je jasno že nekaj časa, z zadnjimi neprepričljivimi nastopi pa le še potrjujejo hiter konec sezone. Tako so v zadnjih šestih nastopih vpisali eno samo zmago, sinoči pa so morali v domačem Madison Square Gardnu na kolena tudi pred Charlottom, ki je bil suvereno boljši s 111:97 in si s 45. zmago v sezoni že zagotovil napredovanje v izločilne boje.

Gostje so se že v uvodni četrtini dokopali do enajstih točk naskoka, a ga nato še pred odhodom na glavni odmor zapravili, saj je bil izid dvakrat, na 34. in 45. točki, poravnan. Po polovici tekme je bil Charlotte zgolj točko spredaj (53:52), nato pa v tretjem delu z delnim izidom 12:3 precej udobneje ušel. V zadnji četrtini prednosti ni zgolj zadržal, temveč jo je tudi še oplemenitil, po devetih zaporednih točkah je narasla na največ +18 (94:76).

Pri zmagovalcih, pri katerih je na parket stopila zgolj deveterica in ki so zadeli kar dvanajst trojk, je bil daleč najučinkovitejši s kar 34 točkami Kemba Walker, ki je z razdalje zadel sedemkrat iz desetih poskusov. V vrstah poražencev, ki so resda nekoliko bolje skakali, je z dvojnim dvojčkom za 17 točk in 10 skokov izstopal Derrick Williams, zgolj točko manj pa je v 25 minutah na parketu ob uspešnem metu (za dve 2:4, trojke 4:5) prispeval slovenski as Saša Vujačič, ki je dodal še štiri skoke in dve asistenci, dvakrat pa je tudi izgubil žogo. Zdaj Kratkohlačnike v noči na soboto čaka gostovanje pri najmanj prepričljivi zasedbi lige Philadelphii, ki pa se je včeraj vendarle dokopala do dvomestnega števila zmag v ligi.

IZIDI LIGE NBA

New York Knicks : Charlotte Hornets 97:111 (Saša Vujačič 16, točk, 4 skoki, 2 podaji in 2 izgubljeni žogi v 25 minutah)

Indiana Pacers : Cleveland Cavaliers 123:109
Orlando Magic : Detroit Pistons 104:108
Washington Wizards : Brooklyn Nets 121:103
Boston Celtics : New Orleans Pelicans 104:97
Dallas Mavericks : Houston Rockets 88:86
Portland Trail Blazers : Oklahoma City Thunder 120:115
Los Angeles Lakers : Los Angeles Clippers 81:91