NBA: Vujačič tokrat prek Dragića in Udriha (VIDEO)

Košarkarji moštva NY Knicks so se po osmih zaporednih porazih proti Miamiju sinoči le dokopali do zmage z 98:90.

07. januar 2016 07.48
Knicks Heat Basketball

Miami - Košarkarji moštva New York Knicks so se razveselili tretje zaporedne in skupno 18. zmage v ligi NBA, sinoči so na gostovanju v dvoboju moštev s slovenskim pridihom z 98:90 odpravili Miami, ki je tako prekinil trojček zmag, a zadržal tretje mesto na razpredelnici vzhodne konference. Kratkohlačniki so enajsti.

Že uvodna četrtina je nakazala, da bi utegnila AmericanAirlines Arena pasti. Večino časa so vodili gostje, ki so po rezultatu 15:15 vpisali sedem točk zapovrstjo in malce udobneje ušli, a ne dovolj, da jih Miami v drugem delu ne bi ujel in se celo dokopal do vodstva s 35:32. Vnovičen delni izid 7:0 je New Yorku zagotovil osem točk naskoka ob glavnem odmoru.

Odtlej pa dvomov o zmagovalcu ni bilo več. V drugem polčasu se namreč Vročica na manj kot sedem točk zaostanka ni znala približati, tekmeci pa so se ji tako na najlepši možen način maščevali za dva zaporedna poraza v novembrskih medsebojnih obračunih. Domači niso v zadnjih 14 tekmah niti enkrat dosegli manj točk kot ravno sinoči.

V vrstah zmagovalcev, ki so pred tem proti Miamiju osemkrat zapored pokleknili, se je z odličnim metom za dve (9:11) in 25 točkami najbolj izkazal Carmelo Anthony, ki je dejal: »Še vedno skušamo najti lastno identiteto. V zadnjih treh dvobojih smo vendarle nekaj pokazali, igrali smo ekipno, ne zgolj jaz.« Robin Lopez je z 19 točkami dosegel osebni rekord v tej sezoni. Saša Vujačič pa je bil eden od treh igralcev, ki jih trener Derek Fisher ni poslal na parket niti za sekundo.

Pri Miamiju, ki bo kar 14 od prihodnjih 16 obračunov odigral na gostovanjih, je bil neustavljiv Chris Bosh z 28 točkami. Moštvo je zelo slabo metalo predvsem z razdalje, saj je iz 17 poskusov zadelo pičli dve trojki. Tudi standardni član začetne peterke Goran Dragić v 34 minutah na parketu ni bil pretirano pri metu, vpisal je 10 točk (prosti meti 2:2, za dve 4:8, trojke 0:1), dodal pa še dva skoka, eno asistenco in dve izgubljeni žogi.

Beno Udrih je začel na klopi, nato pa se v 12 minutah ni vpisal med strelce, v prazno je sprožil po en poskus za dve in za tri točke, je pa prispeval dva skoka in eno podajo in si privoščil dve izgubljeni žogi. Zdaj Vročico v noči na soboto čaka gostovanje pri Phoenixu, nekdanjem Dragićevem delodajalcu, ki je sinoči z zmago nad Charlottom (111:102) vendarle prekinil niz devetih zaporednih porrazov.

IZIDI LIGE NBA

Miami Heat : New York Knicks 90:98 (Goran Dragić 10 točk, 2 skoka, 1 podaja, 2 izgubljeni žogi v 34 minutah, Beno Udrih 2 skoka, 1 podaja, 2 izgubljeni žogi v 12 minutah; Saša Vujačič ni igral)

Orlando Magic : Indiana Pacers 86:95
Washington Wizards : Cleveland Cavaliers 115:121
Boston Celtics : Detroit Pistons 94:99
Brooklyn Nets : Toronto Raptors 74:91
Minnesota Timberwolves : Denver Nuggets 74:78
New Orleans Pelicans : Dallas Mavericks 91:100
San Antonio Spurs : Utah Jazz 123:98
Phoenix Suns : Charlotte Hornets 111:102