NBA: Vujačičev New York stežka strl odpor odpisane Philadelphie (VIDEO)

Kratkohlačniki so bili po dveh podaljških boljši s 119:113, Saša Vujačič je v šestih minutah prispeval dve točki.

19. januar 2016 08.10
NBA/

Toronto - Košarkarji New Yorka so imeli sinoči pred domačimi navijači v Madison Square Gardnu obilico težav, da so strli odpor najslabšega moštva dosedanjega dela lige NBA Philadelphie, ki tako ostaja pri zgolj petih zmagah. Gostitelji so se s 119:113 veselili šele po dveh podaljških in se tako dokopali do 21. zmage v sezoni, ki jih je dvignila na deseto mesto razpredelnice vzhodne konference, za nameček so prekinili niz dveh zaporednih porazov.

Dolgo časa po podaljšku sicer ni dišalo. V uvodni četrtini sta se moštvi izmenjavali v vodstvu, na prvi odmor pa odšli poravnani (29:29), šele nato so Kratkohlačniki pohodili stopalko za plin in si do konca prvega polčasa nabrali zalogo petih točk (52:47). Ta je v tretjem delu narasla do že +18 in zdelo se je, da je zmagovalec odločen. Toda gostje se s tem niso strinjali: z delnim izidom 18:2 so se tekmecu prilepili za hrbet, ga pri 88:88 tudi ujeli in bili celo bližje zmagi že v rednem delu, potem ko jih je Ish Smith s košem 14 sekund pred koncem popeljal v vodstvo s 96:93.

A prvi zvezdnik domačih Carmelo Anthony je tri sekunde pred piskom sirene izid s trojko še enkrat izenačil in izvlekel podaljšek, vendar pa tudi po dodatnih petih minutah ni bilo zmagovalca. Še drugi podaljšek je s trojko tik pred zdajci izsilil Robert Covington (107:107), šele po zaostanku s 101:104 pa je New York z delnim izidom 6:0 dokončno prevzel vajeti v svoje roke. Pri zmagovalcih je bil s 25 točkami najučinkovitejši Arron Afflalo, Kristaps Porzingis in Robin Lopez, ki sta se oba veselila dvojnih dvojčkov, sta jih dodala po 16. Svojo priložnost je dočakal tudi slovenski as Saša Vujačič in v šestih minutah na parketu vpisal dve točki (met za dve 1:3, trojke 0:1) in en skok v obrambi. Pri poražencih velja izpostaviti Jahlila Okaforja (20 točk), Smitha (po 16 točk in asistenc) in Nerlensa Noela (18 točk in 13 skokov).

IZIDI LIGE NBA

New York Knicks : Philadelphia 76ers 119:113 - po dveh podaljških (Saša Vujačič 2 točki in 1 skok v 6 minutah)
Charlotte Hornets : Utah Jazz 124:119 - po podaljšku
Washington Wizards : Portland Trail Blazers 98:108
Memphis Grizzlies : New Orleans Pelicans 101:99
Detroit Pistons : Chicago Bulls 101:111
Atlanta Hawks : Orlando Magic 98:81
Toronto Raptors : Brooklyn Nets 112:100
Cleveland Cavaliers : Golden State Warriors 98:132
Dallas Mavericks : Boston Celtics 118:113 - po podaljšku