NBA: Vujačičeva predstava sezone in 23 doseženih točk (VIDEO)

New York v sezoni še ni bil tako učinkovit kot sinoči, ko je s 128:97 odpravil Phoenix, Miami klecnil pred Milwaukeejem.

10. marec 2016 07.55
BKN-NEW-YORK-KNICKS-V-PHOENIX-SUNS

Milwaukee - Vsakega lepega niza je enkrat konec in tudi košarkarji Miamija so morali po petih zaporednih zmagah v ligi NBA spet na kolena. Čeravno so še petič zapovrstjo vknjižili stotico, pa je bil Milwaukee sinoči na parketu domačega BMO Harris Bradley Centra boljši s 114:108. Goran Dragić je pri poražencih, kot je že v navadi, našel mesto v začetni peterki (igralo je sicer zgolj osem košarkarjev), v »ognju« prebil 36 minut in četrt in v tem času primaknil 10 točk (prosti meti 2:2, za dve 4:6, trojke 0:3), 3 skoke, 6 asistenc in žal tudi eno izgubljeno žogo.

Še uspešnejša od njega sta bila z dvojnima dvojčkoma rezervist Hassan Whiteside (23 točk in 13 skokov) in Luol Deng (20 točk in 11 skokov). Vročica je, zanimivo, kljub zgolj 39 skokom preskakala tekmeca (34), obe zasedbi pa sta imeli identično uspešen met iz igre (42:80 - 52,5 %). Pri zmagovalcih velja izpostaviti 24 točk Giannisa Antetokounmpoja, medtem ko je Jabari Parker prispeval točko manj.

Gostitelji so bolje začeli, hitro ušli s 7:0, nato pa prednosti do konca uvodne četrtine niso več izpustili iz rok. V drugem delu je najprej narasla na +10, nato pa se stalila in Miami je izenačil na 41:41 in 43:43. Tik ped tretjim odhodom na odmor so se gostje dokopali do prvega vodstva (74:73) in zadnjo četrtino začeli s petimi točkami naskoka, nato pa spet popustili. Po vodstvu z 92:89 so Milwaukeeju dopustili osem točk zapovrstjo in zmagovalec je bil odločen. Miami, ki ostaja na četrtem mestu razpedelnice vzhodne konference, bo v noči na soboto gostoval pri Chicagu, ki izločilne boje drži za rep.

Goran Dragić skuša zaustaviti najboljšega tekmečevega strelca Giannisa Antetokounmpoja. Foto: Jeff Hanisch/Reuters.

Vujačičeva predstava sezone

Precej uspešnejši pa so bili košarkarji New Yorka, ki so na gostovanju v Talking Stick Resort Areni odpravili Phoenix s kar 128:97, tudi po zaslugi slovenskega asa Saše Vujačiča, ki je v zadnjem obdobju precej več sedel na klopi kot igral, izpustil je namreč dva od zadnjih treh dvobojev, mesto v začetni peterki pa je sinoči našel prvič po lanskem novembru. Za ponujeno priložnost in 33 minut na parketu se je zahvalil z osebnim rekordom v tej sezoni, s 23 točkami ob nevejetnem izvajanju trojk: iz sedmih poskusov je namreč kar šestkrat zadel (prosti meti 3:4, za dve 1:1), ob tem je dodal še pet skokov, eno podajo, eno ukradeno in dve izgubljeni žogi.

S tem je bil skupaj s Carmelom Anthonyjem najučinkovitejši mož pri Kratkohlačnikih, ki so zadeli kar 16 trojk ob dvotretjinskem učinku. S 27. zmago v sezoni je New York na trinajstem mestu razpredelnice vzhodne skupine le streljaj bližje končnici, od katere pa je še vedno oddaljen pet zmag, zdaj ga v noči na soboto čaka gostovanje pri moštvu Los Angeles Clippers, ki zaseda četrto mesto na zahodu. Pri poražencih se je najbolj izkazal novinec Devin Booker s kar 32 točkami, medtem ko se je Alex Len veselil dvojnega dvojčka za 14 točk in 10 skokov.

Dvomov o zmagovalcu ni bilo niti za trenutek. Rezultat je bil enkrat samkrat izenačen, pri 2:2, sicer pa niso gostje vodstva izpustili iz rok niti enkrat. Ko so ob koncu uvodne četrtine prišli do prednosti 29:19, razlika ni več padla pod deset točk, z delnima izidoma 12:0 v drugi četrtini in 11:0 v zadnji pa je nekaj minut pred koncem narasla celo na vrtoglavih 36 točk. Kratkohlačniki so sinoči kajpak vpisali daleč največje število doseženih točk v sezoni.

IZIDI LIGE NBA

Milwaukee Bucks : Miami Heat 114:108 (Goran Dragić 10 točk, 3 skoki, 6 podaj in 1 izgubljena žoga v 36 minutah)

Phoenix Suns : New York Knicks 97:128 (Saša Vujačič 23 točk, 5 skokov, 1 podaja, 1 ukradena in 2 izgubljeni žogi v 33 minutah)

Boston Celtics : Memphis Grizzlies 116:95
Charlotte Hornets : New Orleans Pelicans 122:113
Philadelphia 76ers : Houston Rockets 104:118
Dallas Mavericks : Detroit Pistons 96:102
Oklahoma City Thunder : Los Angeles Clippers 120:108
Sacramento Kings : Cleveland Cavaliers 111:120
Golden State Warriors : Utah Jazz 115:94