NBA: Wade priboril podaljšek za novo zmago Miamija (VIDEO)

Košarkarji Miamija so nadoknadili 18 točk zaostanka proti Indiani in zmagal s 103:100. Goran Dragić je dosegel 13 točk.

05. januar 2016 08.20
Š. Ro.
Š. Ro.

Miami - V severnoameriški košarkarski ligi NBA je Miami Heat dosegel tretjo zaporedno zmago, na domačem igrišču je po podaljšku s 103:100 ugnal Indiano Pacers. Slovenski reprezentant Goran Dragić je k zmagi svoje ekipe prispeval 13 točk, pet skokov in štiri podaje v 39 minutah. Manj priložnosti kot na prejšnji tekmi v Washingtonu je dobil Beno Udrih, ki v osmih minutah ni dosegel točke, zato pa je imel dva skoka in dve podaji.

Košarkarji Miamija so sredi tretje četrtine za gosti iz Indianapolisa zaostajali že za 18 točk (70:52), vendar se nato vrnili z delnim izidom 18:3, Dwyane Wade pa je v zadnji sekundi rednega dela tekme priigral podaljšek. V njem so bili za odtenek boljši nasprotnik in prišli do sedme zmage v zadnjih devetih tekmah in do tretjega mesta v vzhodni konferenci.

Chris Bosh je tekmo končal z 31 točkami in 11 skoki, Wade je ob ključnem polaganju, s katerim je rešil moštvo ob zvokih sirene, prispeval 27 točk. »Občutek sem imel, kot da je šlo za tekmo končnice. Vesel sem, da sem nam je uspelo izvleči,« je dejal eden od junakov tekme, ki se je z Miamijem proti Indiani boril tudi v finalu vzhodne konference pred dvema letoma.

Miami sicer ni imel svojega najboljšega strelskega večera, zmagal je z najslabšo statistiko v sezoni in 38-odstotnim metom. Na drugi strani je Paul George zadeval 12:29 za 32 točk, zgrešil pa trojko, ki bi lahko prinesla zmago. Monta Ellis je bil drugi najboljši strelec s 17 točkami.

V minuli sezoni najboljša ekipa lige NBA nadaljuje z odličnimi predstavami tudi v letošnji sezoni. Golden State je v zadnjo četrtino vstopil s prednostjo 18 točk, ekipa iz mesta Charlotte pa je do konca tekme le omilila visok poraz. Čeprav sta pri Bojevnikih Stephen Curry in Klay Thompson dosegla po 31 točk, je bil junak tekme Draymond Green, ki se je resda zaustavil pri le 13 točkah, zato pa je imel še 15 skokov in 10 podaj. To je bila že 32. zmaga Golden Stata ob le dveh porazih.