NBA: Westbrook prvi po Jordanu s petimi zaporednimi trojnimi dvojčki

Oklahoma City Thunder je bila na domačem parketu boljša od New Orleansa s 101:92. Junak tekme je bil Russell Westbrook.

05. december 2016 07.25
05. december 2016 07.54
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

Oklahoma City - Košarkarji Oklahome Cityja so po zaslugi nove vrhunske predstave Russlla Westbrooka pred svojimi gledalci premagali New Orleans s 101:92.

Prvi zvezdnik Oklahome je pri zmagi prispeval 28 točk, 17 skokov in 12 podaj. To je bil že njegov peti zaporedni trojni dvojček in je prvi igralec s tem dosežkom po legendarnem Michaelu Jordanu, ki je v sezoni 1989/90 nanizal kar sedem zaporednih trojnih dvojčkov.

»Nočem govoriti o tem, ali mi bo to uspelo na vsaki tekmi. Rad bi le stopil na parket in igral na najvišjem nivoju, kar počnem vsak večer, odkar sem začel igrati v ligi NBA. Zame je najbolj pomembno to, da zmagujemo,« je po 10. trojnem dvojčku sezone in 47. v karieri povedal Westbrook, ki ima po 21 tekmah povprečje 31 točk, 10,8 skoka in 12 podaj.

Med njegovimi soigralci je imel vidno vlogo še Enes Kanter s 17 točkami in 10 skoki, pri New Orleansu pa je izstopal Anthony Davis s 37 točkami, 15 skoki in 4 blokadami.

Oklahoma je bila v uvodnih minutah v podrejenem položaju in zaostajala za največ tri točke (3:6), nato pa prevzela pobudo in z nizom 8:4 povedla za točko (11:10). Domačini so od tu naprej nadzorovali potek igre in prvo četrtino dobili za tri (29:26), ob glavnem odmoru so imeli osem točk naskoka (49:41), pred zadnjo četrtino pa dvanajst (78:66).

New Orleans se je minuto in pol pred koncem približal na štiri točke (92:96), a je za domače zadel kdo drug kot Westbrook in dokončno odločil zmagovalca.

V zahodni konferenci je vodilna ekipa Golden State Warriors (17:3), Oklahoma je peta (13:8), New Orleans pa dvanajsti (7:14).