NBA: Westbrookovih 40 točk je bilo premalo (VIDEO)

Košarkarji Memphisa so z odlično zadnjo četrtino, v kateri je blestel Mario Chalmers, odpravili Oklahomo s 122:114.

17. november 2015 08.13
NBA/
J. P., Delo.si

Memphis - Niti kar 40 točk Russlla Westbrooka ni košarkarjem Oklahome pomagalo do zmage na sinočnjem gostovanju v ligi NBA v dvorani FedExForum, saj je bil domači Memphis - že nekaj časa brez slovenskega pridiha, saj se je Beno Udrih preselil h Goranu Dragiću v Miami - boljši s 122:114. Po precej izenačenih treh četrtinah so sicer na zadnji odmor s točko zaloge, za katero je poskrbel novinec Cameron Payne s trojko, odšli gostje, v sklepnem delu pa so Grizliji spet zavihali rokave in na krilih razpoloženega rezervista Maria Chalmersa, ki je samo v zadnjih dvanajstih minutah prispeval kar 16 od svojih 29 točk (zadel je tudi štiri trojke), prišli do šeste zmage v sezoni, tretje zapovrstjo.

Pri zmagovalcih sta bila razigrana še Mike Conley z 22 in Jeff Green z 20 točkami, medtem ko se je prvi zvezdnik Zach Randolph veselil dvojnega dvojčka za 12 točk in 10 skokov. Pri Oklahomi, ki ji ni pomagalo niti deset skokov več od tekmeca niti deset zadetih trojk, je ob Westbrooku, ki je 40 točkam pristavil še kar 14 asistenc, izstopal tudi Serge Ibaka, ki mu je do dvojnega dvojčka zmanjkal en skok (18 točk, 9 skokov).