NBA: zmaga Kratkohlačnikov, poškodba Carmela, Vujačič na klopi (VIDEO)

Košarkarji New Yorka so bili sinoči s 120:114 boljši od Bostona, Carmelo Anthony si je ob tem poškodoval desni gleženj.

13. januar 2016 07.58
NBA/

New York - Košarkarji New Yorka so še poglobili trenutno krizo Bostona, ki je nanizal že četrti zaporedni poraz v ligi NBA. Kratkohlačniki so ga na domačem parketu dvorane Madison Square Garden odpravili s 120:114 in imajo zdaj po 40 dvobojih pravično razmerje po 20 zmag in porazov, kar jih ta čas uvršča na deseto mesto razpredelnice vzhodne konference. Obenem so sinoči dosegli tudi drugo največje število točk v sezoni, le v uvodnem obračunu z Milwaukeejem so bili konec oktobra učinkovitejši (122:97).

Že uvodna četrtina je nakazala končni razplet, saj so gostitelji na prvi odmor odnesli udobnih devet točk naskoka (36:27), ki so ga nato do polčasa še rahlo oplemenitili, tekmecu pa šele v tretji četrtini dovolili, da se je približal na zgolj dve točki zaostanka. Popoln zasuk pa se Bostonu - kljub vodstvu treh točk sredi zadnje četrtine (102:99) - ni posrečil.

Zasedba New Yorka je predčasno ostala brez prvega strelca Carmela Anthonyja, ki si je poškodoval desni gleženj, prav tako je moral zaradi osebnih napak za dlje časa na klop tudi učinkoviti latvijski mladenič Kristaps Porzingis. Vseeno so se zmage veselili domači, Latvijec se je ustavil pri 26 točkah (met za dve 7:9), Carmelo jih je dodal 17, mehko roko pa je imel tudi Arron Afflalo, ki je 20 od svojih 24 točk prispeval v drugem polčasu.

Slovenski as Saša Vujačič je bil edini med Kratkohlačniki, ki ni stopil na parket niti za sekundo. Na drugi strani Bostonu ni pomagalo niti malenkostno boljše razmerje zadetih trojk (9:7), skokov (42:39) in asistenc (25:24), niti izjemno razpoloženi Isaiah Thomas, ki je dosegel kar 34 točk. Priložnost za dokazovanje je sicer dobilo zgolj osem igralcev in vsi so se vpisali med strelce.