NBA: zdesetkani Miami izgubil šesto od zadnjih sedmih tekem (VIDEO)

Miami Heat so bili brez Dragića, Wadea, Udriha, kasneje tudi Denga in Whitesidea brez vsakršnjih možnosti v Washingtonu.

G. L.
čet, 21.01.2016, 06:57

Washington - Na moštvo Miami Heat se težave v zadnjem času kar lepijo: Goran Dragić, Beno Udrih in Dwyane Wade so tekmo proti Washington Wizzards zaradi poškodb izpustili, med samim obračunom pa sta se trojici na bolniškem seznamu pridružila še Hassan Whiteside in Luol Deng. Vročica je bila posledično brez možnosti in je z rezultatom 87:106 vknjižila že šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah.

Današnji ni bil vprašljiv niti za sekundo, saj so domačini hitro prevzeli pobudo in niso vodstva niti za trenutek izpustili iz rok. Uvodno četrtino so dobili s 26:22, nakar so se njihove delnice še izdatno povišale sredi druge četrtine, ko je nerodno padel skočni center gostov Whiteside in moral nemudoma zapustiti parket.

Iz Miamijeve začetne petorke sta na parketu ostala le še Chris Bosh (edini košarkar Vročice, ki je v tej sezoni odigral vseh 43 tekem), in Deng, a je tudi slednji dve minuti in pol pred koncem tekme dobil neprijeten udarec v oko, zato je pokrit z brisačo prek glave predčasno zapustil parket še reprezentant Velike Britanije.

Omenjena košarkarja sta bila nocoj sicer edina, ki sta kolikor toliko parirala domačim Čarovnikom. Bosh je bil z 18 točkami in štirimi skoki najuspešnejši pri gostih, Deng pa je dodal 16 točk in osem skokov. Pri Washingtonu je kar šest košarkarjev doseglo dvomestno število točk, s po 18 sta bila najuspešnejša John Wall in Bradley Beal.

Prvi zvezdnik Miamija Dwyane Wade je zaradi bolečin v rami izpustil drugo od zadnjih štirih tekem, Dragić je manjkal že na svoji peti zaporedni, Udrih pa na tretji. Kako dolgo, če sploh, bosta morala počivati Whiteside in Deng, še ni znano, vprašljiva pa sta vsaj za naslednji obračun Vročice v noči na soboto v Torontu.

»Lahko najdem na iTunes ali nekje neko melodijo v A-molu, to je žalostno, kajne?« se je po tekmi s kislim nasmeškom pošalil Bosh in s tem opozoril na vse težave, ki so v zadnjem času doletele njegovo ekipo.

Minimalen prispevek Vujačića k zmagi New Yorka

Edini od trojice Slovencev v ligi NBA, ki je danes stopil na parket je bil tako Saša Vujačić, čeprav je Mariborčan odigral le dobri dve minuti tekme med njegovim New Yorkom in moštvom Utah Jazz. Tesno tekmo, ki se je razpletla šele po podaljšku so dobili Kratkohlačniki s 118:111.

Po dveh zadetih prostih metih Kristapsa Porzingisa je domačim kazalo na zmago že po rednem delu tekme, a je latvijski center ob vodstvu z 99:96 tik pred koncem napravil nepotrebno osebno napako ob metu Gordona Haywarda za tri točke, ki je bil s črte prostih metov neusmiljen. V podaljšku so vendarle prevladovali domačini in se veselili nazadnje relativno udobne zmage s sedmimi točkami razlike.

Pri Newyorčanih je Carmelo Anthony dosegel 30 točk, devet podaj in sedem skokov, Robin Lopez je dodal 22 točk in kar 12 skokov. Vujačić je v 2:10 minute na parketu zgrešil en met iz igre in v statistiko vpisal zgolj dva skoka. Rodney Hood z 29 in Hayward s 27 koši sta bila nezaustavljiva na drugi strani parketa.