Olimpija izsilila podaljšek, a ostala praznih rok

Košarkarji Petrol Olimpije so v drugem kolu lige prvakov gostovali pri Banvitu in po podaljšku izgubili s 83:87.

18. oktober 2017 22.24
jer*U.Olimpija:Rogaška
N. Gr.
N. Gr.

Bandirma - Košarkarji Olimpije v ligi prvakov še naprej lovijo prvo zmago. Po porazu v Strasbourgu so bili prekratki tudi v Bandirmi, kjer je Banvit zdržal nalet Ljubljančanov v drugem polčasu in prišel do zmage s 87:83.

Petrol Olimpija je tekmo dobro začela, a se je po nekaj minutah na krilih odličnega Gašperja Vidmarja, v letošnji sezoni kapetana ekipe, Banvit odlepil. Po prvih desetih minutah je Olimpija zaostajala za osem, po prvem polčasu pa za deset točk in zdelo se je, da bo Banvit brez težav upravičil vlogo favorita.

A varovanci Gašperja Okorna niso vrgli puške v koruzo, na začetku tretje četrtine so zaigrali precej bolje in prednost Turkov se je začela topiti. Ob koncu rednega dela so na krilih Dražena Bubnića, ki je v odločilnih trenutkih ostal zbran, prišli celo do vodstva s 75:73, a je Banvit po sumljivo dosojeni osebni napaki nad Damianom Kuligom in dveh prostih metih Poljaka izenačil.

V podaljšku se je ponovila zgodba z začetka tekme, ko Olimpija nikakor ni uspela zapreti koša pod svojim obročem, domačini pa so brez večjih težav prihajali do skokov v napadu. Banvit je povedel za sedem točk in kljub nezbranosti v zaključku in trojki natančnega Domna Lorbka zdržal zadnji juriš Olimpije za zmago s 87:83. Okorn je že pred tekmo napovedoval, do bo Olimpija do zmage lahko prišla le s popolno igro in ni zmanjkalo veliko, da bi v Bandirmi proti ekipi, ki jo vodi Sašo Filipovski, res pripravili presenečenje.

Najboljši strelec Olimpije je bil z 22 točkami spet ameriški center Jordan Morgan, kapetan Gregor Hrovar, Domen Lorbek, Devin Oliver in ob odsotnosti Talora Battla prvi organizator igre Jan Špan pa so se zaustavili pri desetih točkah. Pri domačinih je Gašper Vidmar tekmo končal s 13 točkami.

Banvit : Petrol Olimpija 87:83 (26:14, 43:29, 58:49, 75:75)

Dvorana Kara Ali Acar, gledalcev 2000, sodniki: Čebišev (Ukr), Maliszewski (Pol), Michaelides (Švi).
Banvit: Thomas 9, Kulig 10 (5:7), Gecim 5 (0:2), Altentig 2, Odum 4 (2:2), Vidmar 13 (1:3), Taylor 24 (4:59, Caloraro 20 (1:1).
Petrol Olimpija: Kastrati 7, Radulović 2, Oliver 10 (2:2), Špan 10 (1:2), Bubnić 7, Badžim 5, Morgan 22 (2:4), Hrovat 10 (3:3), Lorbek 10 (2:2).
Prosti meti: Banvit 13:20, Petrol Olimpija 10:13.
Met za tri točke: Banvit 6:22 (Gecim 2, Caloraro, Thomas, Kulig, Gecim po 1), Petrol Olimpija 11:21 (Špan 3, Lorbek in Oliver po 2, Hrovat, Bubnić, Badžim in Kastrati po 1).
Osebne napake: Banvit 19, Petrol Olimpija 24.
Pet osebnih: Morgan (40.).