Olimpija strla beograjski oreh, Krka (pričakovano) ne

Ljubljanski košarkarji so v 18. kolu lige ABA s 74:68 odpravili Partizan, Dolenjci pa z 62:79 pokleknili pred Crveno zvezdo.

15. januar 2017 22.32
lvi*Košarka

Ljubljana - Slovenska predstavnika v regionalni košarkarski ligi ABA sta bila v 18. kolu v obračunih z beograjskima velikanoma različno uspešna. Union Olimpija je bila pred tivolskim avditorijem s 74:68 boljša od Partizana, medtem ko se je Krka z gostovanja pri vodilni in še naprej nedotakljivi Crveni zvezdi vrnila s porazom z 62:79.

Ljubljančani so se z osmim uspehom v sezoni, petim v zadnjih sedmih obračunih, utrdili v zlati sredini ligaške razpredelnice. Pred lepim številom navijačev (3000) jim je pripadel prvi polčas, v tretji četrtini so nato dosegli zgolj tri koše iz igre (!), odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjem delu. Zmaji so izničili zaostanek 46:55 in v 37. minuti prešli v vodstvo z 61:60. V ključnih trenutkih je Brandon Jefferson dvakrat zadel z razdalje, Olimpijino zmago pa je z natančnim izvajanjem prostih metov potrdil Gregor Hrovat. Dvojnega dvojčka za 18 točk in deset skokov se je veselil Devin Oliver.

Niz novomeških porazov pa se je pričakovano podaljšal na deset, zasedba Dejana Mihevca na zmago čaka že več kot dva meseca, z izplenom 5:13 je povsem na repu razpredelnice, za nameček jo v prihodnjem kolu čaka še en zahteven zalogaj - Cedevita. Dolenjci so sicer v Beograd prispeli brez obolelih Matica Rebca in Sandija Čebularja, najučinkovitejši mož na parketu pa je bil Marko Luković z 20 točkami.

Union Olimpija : Partizan 74:68 (46:53, 38:33, 24:16)

Dvorana Tivoli, gledalcev 3000, sodniki Radović, Radojković (oba Hrvaška), Kralj (BiH).

Union Olimpija: Barbarič 5 (3:4), Oliver 18 (2:4), Mulalić 6, Milošević 1 (1:2), Janković 12 (1:9), Jefferson 20 (6:7), Jurček 1 (1:2), Hrovat 11 (6:6).

Partizan: Vrabac 17 (2:3), Veličković 7 (2:3), Birčević 13 (2:4), Koprivica 4, Andrić 12 (1:1), Hatcher 8 (2:2), Pot 2 (0:2), Karahodžić 2, Luković 3 (1:2).

Prosti meti: Union Olimpija 20:34, Partizan 10:17.

Trojke: Union Olimpija 10:32 (Jefferson 4, Mulalić 2, Oliver 2, Hrovat, Janković), Partizan 6:26 (Andrić 3, Vrabac, Veličković, Birčević).

Osebne napake: Union Olimpija 21, Partizan 25.

Crvena zvezda : Krka 79:62 (58:42, 45:28, 24:14)

Dvorana Pionir, gledalcev 4000, sodniki Herceg (Hrvaška), Mitrovski (Makedonija), Arsenijević (Srbija).

Crvena zvezda: Wolters 9, Thompson 6 (2:2), Dangubić 13 (2:2), Mitrović 7 (1:4), Lazić 7 (4:4), Dobrić 4 (2:2), Simonović 11, Jenkins 3, Gudurić 8 (2:2), Jović 2, Bjelica 9 (2:2).

Krka: Curry 5, Kastrati 9 (5:6), Rojc 7 (3:4), Kužnik 3, Jukić 2 (2:2), Dimec 6, Ritlop 2, Bunić 2, Elliott 6 (2:2), Luković 20 (4:5).

Prosti meti: Crvena zvezda 15:18, Krka 16:19.

Trojke: Crvena zvezda 10:22 (Simonović 3, Dangubić 3, Wolters, Lazić, Jenkins, Bjelica), Krka 6:20 (Luković 4, Kužnik, Curry).

Osebne napake: Crvena zvezda 20, Krka 18.