Olimpija v zadnji minuti rešila kožo

Liga Nova KBM: košarkarji Sixta Primorske so še 48 sekund pred koncem vodili z 71:67, nato pa klecnili pod pritiskom.

09. december 2016 22.41
lvi*košarka

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so morali v zadnji minuti dvoboja 10. kola lige Nova KBM reševati kožo v domačem dvoboju s Sixtom Primorsko, ki je še 48 sekund pred koncem vodila za štiri točke, nato pa klecnila pod pritiskom, medtem ko so Ljubljančani v dvorani na Ježici vpisali osem zaporednih točk in se vendarle dokopali do zmage s 75:71, osme v sezoni.

Tekmeca sta se skozi dvoboj menjavala v vodstvu, dobro minuto pred koncem pa je pri zaostanku s 67:71 Brandon Jefferson zgrešil trojko in gostje so imeli zmago na dosegu roke. Nato pa so si privoščili nekaj spodrsljajev - po izgubljeni žogi Nikole Gajića in osebni napaki je Jefferson zadel oba prosta mesta, pol minute pred koncem je bil z razdalje uspešen še Mirko Mulalić in »zmaji« so se znašli v vodstvu.

Primorci so zapravili še en napad, Duda Sanadze je bil nenatančen pri metu za tri točke, Gregor Hrovat in Jefferson pa sta bila dovolj zbrana, da sta z uspešno izvajanimi prostimi meti zmago po hudih mukah zadržala doma. V prihodnjem kolu čaka drugouvrščeno Union Olimpijo gostovanje pri Rogaški, tretjeuvrščeno Sixt Primorsko pa domač dvoboj s Termami Olimia Podčetrtkom.

»Olimpijo smo imeli domala že na kolenih. Dobrih 39 minut in pol smo nadzorovali rezultat in imeli ugodno izhodišče, nato pa je nekaj ponesrečenih potez, skupaj z našo neizkušenostjo, botrovalo temu, da smo tekmecu zmago pravzaprav podarili. Fantje so bili borbeni in nepopustljivi in so dokazali, da lahko igrajo proti vsakomur. Kljub porazu smo lahko ponosni nase,« je bil mešanih občutkov po porazu trener Sixta Primorske Aleksander Sekulič.

Union Olimpija : Sixt Primorska 75:71 (59:56, 38:39, 13:19)

Dvorana Ježica, gledalcev 300, sodniki Vučković (Maribor), Zupančič (Ljubljana), Škrbec (Kranj).

Union Olimpija: Barbarič 2, Oliver 6 (2:4), Bubnić 2 (2:4), Mulalić 15, Mesiček 9 (3:3), Pelko 5, Janković 7 (3:6), Jefferson 15 (6:7), Hrovat 14 (5:5).

Sixt Primorska: Radulovič 4, Sanadze 17 (4:4), Zadnik 3, Kosi 2, Zupan 12 (2:2), Franklin 13, Morina 6, Gajić 14 (2:3).

Prosti meti: Union Olimpija 21:29, Sixt Primorska 8:9.

Trojke: Union Olimpija 8:22 (Mulalić 3, Jefferson 3, Pelko, Hrovat), Sixt Primorska 9:29 (Franklin 3, Gajić 2, Zupan 2, Sanadze, Zadnik).

Osebne napake: Union Olimpija 18, Sixt Primorska 28.

Pet osebnih: Kosi (30.), Radulovič (38.).