Olimpiji zmanjkalo moči za preobrat in prvo zmago

Košarkarji Petrol Olimpije so sezono lige prvakov začeli s porazom proti Strasbourgu, ki je bil boljši s 83:69.

12. oktober 2017 00.11
jer*U.Olimpija:Rogaška
N. Gr.
N. Gr.

Strasbourg - V zadnjih letih drugo najboljše francosko moštvo je upravičilo vlogo favorita in premagalo Petrol Olimpijo ob bučni podpori polne dvorane. Olimpija se je v zadnjih minutah močno približala, a so domačini izkoristili premoč v kvaliteti in zmagali s 83:69.

Moštvo Vincenta Colleta je na začetku tekme zdelala nervoza, napravili so kopico napak v napadu in Olimpija je kljub vnovič poraznemu metu z razdalje ohranjala stik s francoskimi tekmeci. Po prvih petih minutah je prednost začela naraščati in ob koncu tretje tretjine je kazalo, da je tekme za Ljubljančane že konec.

V prvih minutah zadnjega dela igre so uprizorili pravi juriš in se približali na šest točk zaostanka, Gašper Okorn je spodbujal svojo ekipo, a je slabe tri minute pred koncem Strasbourg s trojko razblinil vse upe na preobrat. Ljubljančani bodo tekmo lahko izkoristili za nabiranje dragocenih izkušenj, debitiral je tudi Domen Lorbek, ki je dosegel dve trojki.