Osem točk ob debiju Mirze Begića

Boštjan Nachbar s 15 točkami med najučinkovitejšimi ob zmagi Barcelone na gostovanju v Berlinu (99:77).

21. november 2014 00.02
Košarka Olimpija Igokea
J. P., Delo.si
Ljubljana - Španska Laboral Kutxa je po novem klub z največ slovenskimi košarkarji v evroligi. Potem ko se ji je, že sredi sezone, pridružil Saša Vujačić, ji je te dni zvestobo obljubil še Mirza Begić, ki si je prej - le za kratek čas - privoščil tudi avanturo pri Unionu Olimpiji. In 216 centimetrov visoki center je ognjeni krst v novi majici prestal uspešno, saj je v 13 minutah, kolikor jih je prebil na parketu, prispeval osem točk (prosti meti 2:4, za dve 3:5) in dodal še dva skoka. Precej manj uspešen je bil Vujačić, ki se je v desetih minutah ustavil pri pičlih dveh točkah ob zelo neuspešnem metu iz igre (za dve 1:5, trojke 0:4), je pa zmogel še po en skok in podajo. Španski predstavnik je sicer na gostovanju pri Neptunasu iz Klaipede potegnil kratko (79:80), kljub kar 31 točkam Thomasa Heurtela. Pri domačih je še en nekdanji zmaj Deividas Gailius dosegel dvanajst točk, pet skokov in tri asistence.

Uspešnejša je bila druga španska predstavnica med evropsko elito Barcelona, ki je brez težav (99:77) zmagala na gostovanju v Berlinu. Boštjan Nachbar se je izkazal z mirno roko in v dvanajstih minutah vknjižil 15 točk, pri čemer ni zgrešil nobenega prostega meta ali poskusa za dve (po 2:2), zato pa dve trojki (3:5). Pristavil je še tri obrambne skoke in eno ukradeno žogo. Katalonski velikan tako po šestih odigranih obračunih še ne pozna poraza.