Pokal FIBA: poraz Krke ob Anzulovićevem debiju

Košarkarji novomeške Krke so v 4. kolu pokala FIBA izgubili pri Maccabiju iz Rishon Le Ziona z 61:79.

G. L.
sre, 20.01.2016, 21:28

Tel Aviv - Novomeška Krka je v 4. kolu pokala FIBA doživela še tretji poraz, v Izraelu je bil z 79:61 boljši Maccabi iz Rishon Le Ziona. Varovanci Vladimirja Anzulovića, ki je na novomeški klopi pred kratkim zamenjal Ivana Velića, so v prvem polčasu še kljubovali tekmecu, nato pa v nadaljevanju doživeli popoln razpad sistema.

V petnajstih minutah drugega polčasa so namreč dosegli vsega trinajst točk in tako izpustili težko prigarano prednost šestih točk (36:30) iz prvega dela. Lanski polfinalisti izraelskega prvenstva so svojo najvišjo prednost nabrali v 35. minuti, ko so po delnem izidu 43:15 vodili s 73:51.

Pri krkaših je bil s 14 točkami najuspešnejši Ive Ivanov, Matic Rebec je dodal 12 točk in sedem asistenc. Goste so danes boljšega izida stale zlasti izgubljene žoge (24) in zgolj tri zadete trojke.

Anzulovićevi možje imajo kljub tretjemu porazu še vedno teoretične možnosti za preboj v osmino finala tega tekmovanja. Na preostalih dveh tekmah bodo gostili finsko Katayo (prihodnjo sredo) in francoski Asvel (3. 2.).