Pokal Spar: Zlatorog šokiral Olimpijo, v finalu še Krka

Košarkarji Zlatoroga so v polfinalu pokala Spar šokirali Union Olimpijo in jo premagali z rezultatom 72:63.

20. februar 2015 14.34
20. februar 2015 18.34
vidic košarka
N. G., G. L., Delo.si

Laško - V dvorani Tri lilije v Laškem sta se v prvem polfinalu pokala Spar pomerila šentjurski Tajfun in novomeška Krka, državni prvaki pa so v napeti končnici po trojki Malcolma Raya Armsteada za točko ugnali Šentjurčane (66:65). Zvečer je bila na sporedu še tekma med Zlatorogom in Unionom Olimpijo, presenetljivi finalisti pa so Laščani, ki so zmaje ugnali z 72:63.

Prva favorita za naslov sta bila Union Olimpija in Krka, na pokalnih tekmah pa so presenečenja pogosta. Danes so ga pripravili Laščani, ki so proti zmajem nadoknadili kar 19 točk zaostanka in jih na koncu ugnali z devetimi točkami razlike.

V prvem polčasu je kazalo na zanesljivo zmago Ljubljančanov, saj so vodili že z 19 točkami razlike (31:12) in imeli vse v svojih rokah. A Laščani so jih še do polčasa uspeli umiriti in znižati zaostanek, kar jih je ohranjalo v igri za napredovanje. Ključna je bila tretja četrtina, v kateri so se Laščani najprej približali, nato pa v 8. minuti tega dela prvič povedli (48:47).

V zadnjo četrtino so vstopili s prednostjo štirih točk (54:50), ki so jo do konca tekme oplemenitili, vmes povedli celo z 69:56, na koncu pa slavili brez dramatične končnice. Dino Murić je devetnajstkratne pokalne prvake s trojko dobri dve minuti pred koncem približal na 61:69, a je Zlatorog znal umiriti »nalet« nasprotnika in tekmo varno pripeljati do konca.

Z 20 točkami je pri Laščanih blestel Sašo Zagorac, pri poražencih pa je 16 točk prispeval Dino Murić.

Armstead rešil Krko

Tajfun, ki je v letošnji sezoni igral nad pričakovanji, je v letošnji sezoni v državnem prvenstvu že premagal Novomeščane, ki branijo pokalni naslov. Blizu je bil tudi tokrat, saj je Krko rešil šele Malcolm Armstead, ki je zadel trojko za zmago s 66:65 zgolj tri sekunde pred koncem tekme.

Ekipa iz Šentjurja je tekmo začela dobro in po zaslugi dobre obrambe v prvih minutah ohranjala minimalno prednost pred Krko. Prvo četrtino so Novomeščani dobili za dve točki, prednosti v drugi četrtini niso nadgradili in ob polčasu je Šentjur zaostajal le za točko (35:36).

Krka je na začetku drugega polčasa po trojki Bookerja in napakah Tajfuna prišla do osmih točk prednosti (37:45) in jo do konca tretje četrtine povečala na štirinajst točk. Šentjurjani so se Krki v zadnjih desetih minutah povsem približali, pol minute pred koncem tekme so celo povedli za dve točki, Krka pa je imela zadnji napad na tekmi.

Obramba Tajfuna je dobro zaprla Lapornika in Bookerja, Krko pa je s trojko tri sekunde pred koncem tekme rešil Malcolm Ray Armstead.

Finale med Zlatorogom in Krko je na sporedu jutri ob 20. uri. Obe ekipi bosta naskakovali svoj drugi pokalni naslov.