Pokal Spar: Tajfun prek Heliosa v polfinale, Krka brez težav proti Kolpi

Košarkarji Tajfuna so v četrtfinalu pokala Spar premagali Helios s 87:77, Krka je bila boljša od Kolpe (71:53).

19. februar 2015 18.58
19. februar 2015 19.21
Košarka

Laško - Košarkarji Tajfuna in Krke so se kot zadnji uvrstili v polfinala pokala Spar. Tajfun je bil s 87:77 boljši od Heliosa, Krka pa je z 71:53 premagala Kolpo Črnomelj.

Vodilno moštvo državnega prvenstva Tajfun je odlično začelo prvo današnjo četrtfinalno tekmo in si v šesti minuti priigralo dvomestno prednost (14:4), ki pa so jo Domžalčani do konca četrtine zmanjšali na pet (19:24).

Igralci Tajfuna so v prvem delu druge četrtine še nadzorovali potek tekme in v 13. minuti vodili s 34:25, nato pa je Helios v zaključku polčasa prikazal boljšo igro in 46 sekud pred koncem rezultat obrnil v svojo korist (44:43), ob glavnem odmoru pa je bilo 46:43 za domžalsko ekipo.

Tretja četrtina je bila pravo nasprotje drugi. Začetna pobuda je bila na strani Heliosa, ki je po 26. minutah vodil z 58:52, nato pa se je njegovim košarkarjem povsem ustavilo, saj do konca četrtine niso dosegli niti točke, kar so pri Tajfunu znali izkoristiti in so pobegnili z delnim izidom 16:0 (68:58).

Košarkarjem Tajfuna je visoka prednost zadostovala za miren zaključek tekme in uvrstitev v polfinale, kjer jih čaka branilka naslova Krka

Pri Tajfunu sta bila najbolj razpoložena Đorđe Lelić s 23 točkami in Milan Sebič s 15 točkami, pri Heliosu pa Luka Vončina z 21 točkami in Kyle Casey z 19 točkami.

»Na tekmi smo pokazali dva ali tri različne obraze. Tekmo smo začeli dobro in samozavestno, dobro reagirali na conski pressing, nato pa sami nasprotnike dvakrat sami vrnili v igro. V drugem polčasu je bila slika drugačna. V slačilnici smo razčistili stvari, ki jih je bilo potrebno popraviti na igrišču. Začeli smo igrati našo prepoznavno igro iz te sezone. Menim, da smo z ekipnim pristopom in dobro podporo naših navijačev zasluženo zmagali,« je po napredovanju ocenil trener Tajfuna Dejan Mihevc.

Krka v drugem polčasu strla odpor Kolpe

V zadnjem četrtfinalnem obračunu je novomeška Krka po pričakovanjih premagala Kolpo Črnomelj. Branilci naslova so dvoboj začeli zadržano in po prvem polčasu vodili le za štiri (30:26), nato pa so drugi polčas dobili s 45:23 in zanesljivo napredovali v polfinale.

Pri Krki sta bila najboljša strelca Alexis Wangmene s 14 točkami in Matej Rojc z 10 točkami, pri Kolpi pa Črt Ristič s 15 točkami.

»Čudno je igrati proti svoji podružnici, a vseeno, ekipi Kolpe iz Črnomlja čestitam za uvrstitev na ta finalni turnir. Proti Tajfunu nam bo zagotovo lažje, to mi verjemite. Nikogar se ne bojimo, saj smo sami sebi največji tekmec,« je po zmagi povedal trener Krke Aleksandar Džikić.